ناصر سرگلزایی خبر داد؛

آمادگی کامل پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی حرم رضوی در شب عید قربان

۱۳۹۸/۰۵/۲۰ - ۱۸:۲۰
مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از آمادگی کامل پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی حرم مطهر رضوی برای خدمات‌رسانی به زائران و مجاوران در مراسم دعای عرفه و شب عید قربان خبر داد.

دکتر ناصر سرگلزایی در گفت‌وگو با آستان نیوز ابراز کرد: با توجه به حضور پرشور مردم خداجوی مشهد و زائران دور و نزدیک در مراسم دعای روح‌بخش عرفه و ویژه برنامه‌های شب عید قربان بارگاه مطهر امام هشتم(ع) تعداد پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی این آستان مقدس و نیروهای مستقر در آنها افزایش یافت.
وی ادامه داد: شش پایگاه سیار در کنار هشت پایگاه ثابت و شبانه‌روزی فوریت‌های پزشکی با هدف حفظ سلامتی، ایجاد امنیت پزشکی شیفتگان امام رضا(ع) و فراهم کردن آرامش خاطر آنان در مراسم عید سعید قربان از ساعت 13 یکشنبه 20 مرداد 1398 تا صبح دوشنبه 21 مردادماه در اماکن متبرکه رضوی به همت این مؤسسه آماده خدمات‌رسانی به بیماران اورژانسی است.
مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی با اشاره به حضور متخصص طب اورژانس در پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی بارگاه منور امام هشتم(ع) گفت: تعداد نیروهای مستقر در پایگاه‌های‌ ثابت و شبانه‌روزی فوریت‌های پزشکی صحن و سرای رضوی مانند پایگاه‌های صحن انقلاب اسلامی، صحن آزادی، صحن جمهوری اسلامی، صحن جامع رضوی و... نیز در این مدت تقویت شده است.
سرگلزایی بیان کرد: مرکز فوریت‌های پزشکی صحن هدایت حرم مطهر رضوی نیز با بهره‌مندی از هشت تخت بستری و ویژه اقدامات پزشکی CPR با تقویت نیروهای خادم‌یار سلامت دارالشفاء امام رضا(ع) آماده خدمات‌رسانی به بیماران اورژانسی است.
وی افزود: دارالشفاء امام رضا(ع) نیز با دارا بودن بخش‌های گوناگون مانند پزشکان عمومی، نوار قلب، تزریقات، پانسمان و سرم‌تراپی، آزمایشگاه، سونوگرافی و رادیولوژی، به عموم ارادتمندان امام هشتم(ع) خدمت‌رسانی می‌کند.
مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی تصریح کرد: بیماران در صورت نیاز به خدمات تکمیلی پزشکی با استفاده از آمبولانس‌های این مؤسسه درمانی از مرکز اورژانس صحن هدایت و دارالشفاء امام رضا(ع) به بیمارستان‌های سطح شهر مشهد منتقل می‌شوند.
وی گفت: مرکز فوریت‌های پزشکی مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از طریق تماس با شماره‌ داخلی 2424 و شماره‌ عمومی 32002424، در تمام ساعات شبانه‌روز به زائران و مجاوران خدمت می‌کند تا آنان با آرامش‌خاطر و دسترسی آسان‌تر به خدمات درمانی به زیارت پرداخته و از مراسم معنوی این بارگاه نورانی بهره‌مند شوند.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود