گسترش همکاری‎های علمی بنیاد پژوهشهای اسلامی و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

۱۳۹۸/۰۵/۲۰ - ۱۸:۳۵
در جلسه مشترک بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، گسترش همکاریهای علمی این دو نهاد علمی و پژوهشی در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش آستان‌نیوز، بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، با هدف گسترش تعاملات و همکاری‎های علمی و پژوهشی، جلسه مشترکی بین نماینده بنیاد پژوهشهای اسلامی در قم و معاون پژوهشی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در محل این پژوهشگاه برگزار شد.
در جلسه مشترک بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، گسترش همکاریهای علمی این دو نهاد علمی و پژوهشی در دستور کار قرار گرفت.
در این جلسه حجتالاسلام و المسلمین علی راد، نماینده بنیاد پژوهشهای اسلامی در قم با دکتر مجید کافی، معاون پژوهشی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کردند.
نماینده بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس در قم با بیان این که رویکرد بنیاد حمایت از آثار و نویسندگان تاثیرگذار در حوزههای علوم اسلامی است تاکید کرد: این نهاد علمی منتسب به آستان عالم آل محمد(ص)در ساختار جدید خود با فعالسازی پژوهشکده علوم اسلامی، تاثیرگذاری و جریانسازی در حوزه علوم اسلامی را دنبال میکند.
راد به حسن سابقه همکاری بنیاد پژوهش های اسلامی و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه اشاره کرد و افزود: نگاه بنیاد به پژوهشگاه حوزه و دانشگاه یک نگاه مثبت و تعاملی است و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه را یک مرکز علمی سالم، پویا و توانمند ارزیابی می‎کند.
وی همچنین با اشاره به برگزاری مستمر جلسات، بر ارتباط سازمان یافته‎تر، منسجم‎تر و همافزایی بیشتر همکاری‎های علمی به ویژه در موضوعات مرتبط با حضرت امام رضا(ع) تاکید کرد و افزود: مشارکت در انجام طرح‎های برون سپاری بنیاد از سوی پژوهشگاه میتواند یک محور اصلی در همکاری‎ها باشد.
این مقام مسئول ادامه داد: برای تحقق این هدف باید ارتباطات منسجم بین مدیران گروه‎های علمی دو مرکز از طریق برگزاری جلسات مستمر فصلی تقویت شود تا ثمره این همکاری‎ها، به نتیجه و خروجی مطلوب منجر شود.

نقش بنیاد در حمایت از مراکز علمی
در ادامه این جلسه مجید کافی معاون پژوهشی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: بنیاد پژوهشهای اسلامی باید نقش محوری خود در حمایت از مراکز علمی و فرهنگسازی در بین این مراکز را دنبال کند.
وی آثار و طرح‎های پژوهشی پژوهشگاه را به طرح‎های پژوهشی جدید و ارزیابی نشده، طرح‎های پژوهشی در دست اجرا و طرح‎ها و آثار پژوهشی نهایی شده تقسیم‎بندی کرد و افزود: ما آمادگی داریم ضمن مشارکت در تمامی زمینه‎ها، طرح‎ها و آثار نهایی شده را برای انتشار مشترک در اختیار بنیاد قرار دهیم که دانشنامه رضوی از جمله این آثار است. همکاری مشترک در این طرح مورد توافق قرار گرفته است و هم اکنون قابل احیا و پیگیری است.
معاون پژوهشی پژوهشگاه حوزه به منظور گسترش همکاری‎های هر چه بیشتر این دو نهاد اعلام آمادگی کرد، فهرستی از برنامه‎های مصوب پژوهشگاه حوزه و دانشگاه را شامل کتاب، طرح پژوهشی، نشست، کرسی علمی و... متناسب با محورها و موضوعات مورد علاقه بنیاد پژوهشهای اسلامی، در اختیار دفتر قم قرار دهد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود