همزمان با نهم ذی‌الحجه،

نوای ملکوتی دعای عارفانه عرفه در حرم رضوی طنین انداز شد

۱۳۹۸/۰۵/۲۰ - ۱۸:۴۰
همزمان با نهم ذی‌الحجه نوای ملکوتی دعای عارفانه عرفه در حرم مطهر امام رضا(ع) طنین انداز شد.

به گزارش آستان نیوز، همزمان با عصر نهم ذی الحجه دهها هزار زائر و مجاور دلتنگ صحرای عرفات به آستان ملائک پاسبان و ملکوتی حضرت رضا(ع) پناه آوردند تا ثناگوی خالق هستی باشند.
بسیاری از زائران و مجاوران از اقصی نقاط کشور امروز به بهشت خورشید هشتم مشرف شدند تا در آسمان عرفه بال و پر گرفته و دعای عارفانه سیدالشهدا(ع) را با قلبی مملو از عشق زمزمه کنند.
طبق برنامه ریزیهای صورت گرفته از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی ویژه برنامه روز عرفه حرم امام رضا(ع) ساعت 15:30 با قرائت قرآن کریم در صحن جامع رضوی آغاز شد.
در ادامه این مراسم نورانی که با حضور خیل عظیم زائران و مجاوران برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مومنی به ایراد سخنرانی پرداخت.
پس از سخنرانی نوبت به قرائت دعای عرفه رسید؛ دعایی كه امام حسین(ع) هنگام وداع با سرزمین عرفات خواند. طبق روایات و تاکید بزرگانِ دین امروز بهترین فرصت برای استجابت دعا و بخشش گناهان است و كمتر دعایی مانند دعای عرفه است كه شور و حال توسل به حضرت حق و فاني دیدن خود در مقابل ذات مقدس ربوبي در آن باشد.
همه زائران و مجاوران با دلی امیدوار به بخشش و رحمت واسعه الهی همنوا با مرتضی طاهری دعای عرفه را قرائت کردند و صدای الهی العفو خود را از صحن و سرای حرم مطهر امام رضا(ع) به عرش الهی رساندند.
افزون بر صحن جامع رضوی، صحن انقلاب، صحن جمهوری، صحن غدیر، مسجد گوهرشاد و رواق¬ها مملو از جمعیت شد و صوت و تصویر قرائت دعای عرفه به صورت همزمان و سراسری در رواق‎ها و صحن‎های مطهر حرم حضرت رضا(ع)، شبکه رضوی تی وی و صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی و شبکه قرآن نیز پخش شد.
امروز به همت خادمان بارگاه منور رضوی بیش از 500 هزار جلد کتاب ادعیه در بین زائران به مناسبت این مراسم توزیع شد که علاوه بر جایگاه‌های ثابت اماکن متبرکه جایگاه‎های‌ سیار نیز در حرم مطهر رضوی برای این منظور پیش‌بینی شده بود.
گفتنی است بعد از نماز مغرب و عشاء نیز ویژه برنامه‎های شب عید قربان با حضور زائران و مجاوران در صحن جامع رضوی برگزار خواهد شد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید