در بیمارستان فوق تخصصی رضوی صورت گرفت

بازآموزی 60 پزشک و پرستار در بررسی برنامه‌های درمانی بیماران با مشکلات پیچیده قلبی

۱۳۹۸/۰۵/۲۱ - ۰۸:۵۹
60 پزشک و پرستار در بررسی برنامه‌های درمانی بیماران با مشکلات پیچیده قلبی طی کنفرانس علمی «معرفی بیماران چالش‌برانگیز قلب و عروقی» دوره بازآموزی خود را گذراندند.

به گزارش آستان‌نیوز، دکتر محمد وجدان‌پرست، دبیر اجرایی کنفرانس علمی «معرفی بیماران چالش‌برانگیز قلب و عروقی»، عنوان کرد: برای بسیاری از بیماران در مراکز درمانی معتبر، تشخیص دقیق بیماری و نوع آن ارائه می‌شود اما در ارائه برنامه دقیق درمانی برای آن‌ها، شبهات فراوانی وجود دارد.
وی افزود: تلاش ما بر این است که در نشست‌های علمی و ماهانه «معرفی بیماران چالش‌برانگیز قلب و عروقی» از حضور اساتید گروه‌های مختلف دانشگاهی در رشته قلب و عروق اعم از اینترونشن، الکتروفیزیولوژی، اکوکاردیوگرافی، نارسایی قلب، بیماری‌های مادرزادی قلب و عروق بهره گرفته شود و برنامه درمانی دقیقی برای این بیماران ارائه شود.
دکتر وجدان‌پرست اظهار کرد: دومین کنفرانس علمی «معرفی بیماران چالش‌برانگیز قلب و عروقی» با حضور جمعی از پزشکان متخصص و فوق تخصص و نیز اساتید گروه قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مدرسه قلب بیمارستان رضوی برگزار شد و طی آن 5 مورد از بیماران با بیماری‌های قلبی پیچیده معرفی شدند و برنامه درمانی آن‌ها با هم‌فکری و بررسی‌های دقیق ارائه شد.
وی گفت: همگی این موارد از مراکز درمانی مشهد معرفی شده و ترمبوز دریچه قلب، آنژیوپلاستی اورژانسی با وجود حساسیت به آسپرین، نارسایی حاد قلبی تازه شناخته شده، شرایط حاد در دریچه آئورت و نیز آنژیوپلاستی خاص و پیچیده، مشکلات این بیماران بود.
دکتر وجدان‌پرست ادامه داد: برنامه‌های درمانی و دارویی و نیز روش‌های مختلف درمانی ویژه این بیماران مطرح شده و طی آن، 60 نفر از پزشکان و پرستاران مشهد امتیاز بازآموزی را دریافت کردند.
وی با بیان اینکه کنفرانس‌های علمی «معرفی بیماران چالش‌برانگیز قلب و عروقی» به صورت ماهانه ادامه خواهد یافت، تصریح کرد: طبق فراخوان‌های ارسال شده به تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و نیز مراکز درمانی مرتبط با بیماری‌های قلبی و عروقی، از کادر درمان در همه مراکز درخواست می‌شود به منظور ارتقاء آگاهی همکاران خود، در صورت مواجهه با موارد جالب و چالش‌برانگیز، آن‌ها را به دبیرخانه همایش‌های بیمارستان رضوی معرفی کنند.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود