راه‌اندازی 50 مهدالرضا(ع) در استان کرمان/ ثبت‌نام از شهریورماه

۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۰۸:۱۸
ثبت‌نام مهدالرضا(ع) آستان قدس رضوی در استان کرمان توسط خادمیاران رضوی از شهریورماه آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز از کرمان، ثبت‌نام مهدالرضا(ع) آستان قدس رضوی به صورت حضوری انجام می‌شود که والدین می‌توانند با مراجعه به مراکز قرآنی مهدالرضا(ع) ثبت نام نمایند.
به گفته سیدحسین صابری، مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان، کلیه دوره های آموزشی دارالقرآن الکریم آستان قدس رضوی بصورت رایگان است.
وی افزود: پیش بینی می شود این کلاس ها در 50 نقطه از استان کرمان تشکیل شود که قبل از آن دوره های تربیت مربی با حضور اساتید آموزشی از مشهد مقدس را  در شهریورماه سال جاری خواهیم داشت.
گفتنی است این دوره ها هرساله از مهرماه آغاز شده و تا خرداد سال بعد ادامه پیدا می‌کند و فراگیران مهدالرضا(ع) هفته ‌ای سه روز در جلسات دو ساعته در مساجد و حسینیه‌های سطح شهر که به عنوان مراکز قرآن رضوی مشخص شده‌اند، جهت امر یادگیری قرآن حضور پیدا می‌کنند.
طرح آموزشی مهدالرضا(ع) یکی از ابتکارات آستان قدس رضوی است که در این طرح فراگیران در قالب چند داستان، ابتدا با حروف و صداها آشنا شده و سپس قادر به شناسایی و نهایتا خواندن آنها می‌شوند، در ادامه دوره ترکیبات و کلمه‌ خوانی را فرا گرفته تا به توانایی روخوانی قرآن کریم می‌رسند.
قرآن‌آموزان نونهال ضمن آموزش روخوانی قرآن کریم به روش قصه و بازی و با لحن عربی، بعضی از سوره‌‌های کوتاه، آیات و روایات کاربردی و مفاهیم پیش دبستانی را هم آموزش می‌بینند.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود