چهاردهمین دوره آموزشی توجیهی خادمیاران رضوی قائمشهر برگزار شد

۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۰۸:۴۳
چهاردهمین دوره آموزشی، توجیهی خادمیاران رضوی دفتر کانون مرکزی آستان قدس رضوی شهرستان قائمشهر در حسینیه عاشقان ثارالله سپاه قائمشهر برای خادمیارانی که تاکنون شرایط حضور در دوره های آموزشی نداشتند برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز از ساری، در این دوره پس از قرائت قرآن و پخش صلوات خاصه امام رئوف(ع)، صادق فاضل زاده مسئول کانون مرکزی آستان قدس رضوی در شهرستان قائمشهر پس از خیر مقدم گویی، به شرح وظایف خادمیاران رضوی اشاره کرد و گفت:
خادمیاری آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام توفیقی است که از جانب خداوند رحمان و با نظر امام رئوف(ع) نصیب شما شده است.
وی با بیان این که خادمیار شدن فقط انجام کشیک و خدمت در حرم مطهر نیست، بلکه خدمت کریمانه به محرومین و نیازمندان تحت لوای آن امام همام است اظهار داشت: انجام شیفت در حرم رضوی بر اساس دستورالعمل جدید، پاداش معنوی ارائه خدمات مخلصانه به مستمندان در طول یک ماه فعالیت در محل سکونت و شهر و استان خواهد بود.

مسئول کانون مرکزی شهرستان قائم شهر در ادامه یادآور شد: خادمیاران بر مبنای توانایی های خود و انتخاب عرصه و مصداق خدمتی وارد فعالیت های عمومی و یا موضوعی شوند و گزارش عملکرد را در صفحه مربوطه در سامانه خادمیاری ثبت نمایند.

 فاضل زاده در پایان با اشاره به بکارگیری خادمیاران در انواع خدمات اجتماعی و امدادی در کانون ها و ثبت گزارش و تایید فعالیت ها توسط مسئولین کانون ها و رابط شهرستان، برایشان سهمیه شیفت حرم منظور می شود گفت : هر خادمیار موظف است در منطقه خود در هر هفته حداقل ۶ ساعت خدمت در جهت کمک به محرومان ارائه دهد.

در ادامه حجت الاسلام احمدی مسئول کانون وقف و نذر و مربی آموزشی توجیهی گفت: کلاس آموزشی توجیهی برای آشنایی بیشتر خادمیاران در بدو ورود با اخلاق و سیره ائمه اطهار(ع) و فرهنگ رضوی است تا در طول زمان خادمیاری بر طبق آن رفتار نماید و سیره امام رضا(ع) را در جامعه ترویج کند.
وی در بخش دیگر سخنان خود به مباحث حرم شناسی مانند هجرت تمدن ساز امام رضا (ع) از مدینه تا مرو و اتفاقات و اقدامات امام قبل از خروج از مدینه و در مسیر راه تا مرو و نحوه ی شهادت ایشان و تاریخ حرم آن امام رئوف و غیره و نیز مختصات و مشخصات بست ها و صحن ها و برنامه های روتین حرم رضوی و همچنین رفتاری که خادمیار موظف به رعایت و انجام آن است پرداخت.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید