حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد:

گروه‌های سرود پرچم‌دار ارزش‌های دینی و انقلابی کشور هستند

۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۳:۳۳
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: گروه‌های سرود پرچم‌دار و مروج ارزش‌های دینی و انقلابی کشور هستند.

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد در آیین پایانی جشنواره مردمی «سرودهای خیابانی آوای رضوان» که هم‌زمان با عید قربان در اردوگاه فرهنگی و تربیتی امام رضا(ع) مشهد برگزار شد، ضمن تقدیر از مربیان و اعضای گروه‌های سرود حاضر در این جشنواره ابراز کرد: افراد عضو این گروه‌ها با حضور در این جشنواره نسبت به ظرفیت‌های اجرای سرودهای آوای رضوان بیش از گذشته شناخت و معرفت پیدا کردند.
وی درباره وجه تمایز و فواید حضور در گروه سرود در مقایسه با مشارکت در سایر فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی گفت: گروه سرود یک کار جمعی، مفید و مؤثر است و جامعه امروز نیاز به گروه‌ها، تیم‌ها و مجموعه‌های موفق دارد.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با تأکید بر ضرورت فعالیت‌های جمعی در کشور افزود: با اجرای گروه‌های سرود در تاریخ انقلاب اسلامی یک کار جمعی به خدمت دین و انقلاب اسلامی در آمد.
گنابادی‌نژاد به اجرای سرود در زمان ورود امام خمینی(ره) در سال 1357 در فرودگاه اشاره و بیان کرد: گروه‌های سرود باید بر خود ببالند، چرا که وارد فعالیتی شدند که به اندازه تاریخ انقلاب، هویت و تاریخ دارد. همچنین این گروه‌ها در هیچ صحنه تاریخی، مهم و تأثیرگذار انقلاب اسلامی غایب نبودند.
وی با تأکید بر حضور گروه‌های سرود در خطوط مقدم جنگ در دوران هشت سال دفاع مقدس و اجرای برنامه در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی کشور افزود: سرود از یک هنر بسیار خوب و متعالی و مملو از ذوق برخوردار است و اجراهای گروه‌های سرود را یک تجربه موفق هنری می‌توان دانست.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: ایجاد گروه سرود از جمله اقدامات هنری، مذهبی و انقلابی است که طرفداران بسیاری دارد و مورد استقبال اقشار مختلف مردم قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: اجراهای خیابانی گروه‌های سرود آوای رضوان سنگ محکمی بر دهان بدخواهانی بود که حاضر به دیدن و تأیید ظرفیت و جاذبه‌های دینی نبودند.
گنابادی‌نژاد با اشاره به اجرای مخلصانه برنامه توسط گروه‌های سرود حاضر در این جشنواره بدون امکانات خاصی در سطح شهر مشهد ادامه داد: حضور پرشور مردم در طول این اجراها نشان‌دهنده وجود مخاطب و استقبال از برنامه‌های گروه‌های سرود آوای رضوان است و اعضای این گروه‌ها باید قدر کار خود را بدانند.
وی گفت: اجراهای گروه سرود علاوه بر داشتن مخاطب و طرفدار، تأثیرگذار نیز است و این تأثیرگذاری را در زمان اجرای این برنامه‌ها می‌توان دید.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی به تقدیر و تأیید رهبر معظم انقلاب از اجرای سرودهای آوای رضوان و تأکید بر ادامه کار این گروه‌ها اشاره و تصریح کرد: دشمنان کشور با آنکه نقدی بر اجرای این گروه‌ سرود در یک شبکه ضد ایرانی پخش کردند، اما نتوانستند تأثیرگذاری این اجراها را کتمان کنند.
وی گفت: اعضای گروه‌های سرود با مشارکت در این جشنواره و انجام این خدمت فرهنگی، خود را برای حضور در میدان‌های بزرگ اجتماعی و فرهنگی که در گام دوم انقلاب اسلامی قرار دارد، آماده می‌کنند.
 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود