مدیر امور رفاه زائران آستان قدس رضوی عنوان کرد،

تشرف 430 هزار زائر سالمند در طرح زیارتی «سالمندان و توان‌يابان»

۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۱۱:۴۳
مدیر امور رفاه زائران آستان قدس رضوی عنوان کرد: در 4 ماهه نخست سال جاری بالغ بر 430 هزار زائر سالمند به همت خدمه و خادمياران در قالب طرح زیارتی «سالمندان و توان‌يابان» به زیارت روضه منوره مشرف شدند.

حمید حبیبی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز، در این باره اظهار کرد: با توجه به اينكه جمعي از زائران محترم را سالمندان و توان‌يابان داراي صندلي چرخدار تشكيل مي‌دهند، به منظور فراهم کردن امكان تشرف راحت اين عزيزان به روضه منوره، طرح تشرفي با عنوان تشرف سالمندان و توان يابان از تيرماه سال97 اجرایی شد.
وی با بیان اینکه این طرح همه روزه به جز ايام خاص و مناسبت‌هاي پر ازدحام از ساعت 8 تا 9 و بعد از ظهر از ساعت 16 تا 15 اجرا می‌شود، افزود: از ابتدای سال 98 این طرح در 180 نوبت برگزار شده و تاکنون بیش از 430 هزار زائر سالمند و معلول به کمک همراهان یا خادمین حضرت، با صندلی چرخدار به زیارت روضه منوره مشرف شده‌اند.
حبیبی‌پور گفت: در این طرح زائران می‌توانند از ورودی‌های حرم مطهر رضوی با صندلی چرخدار خود را به شبستان علوي مسجد مقدس گوهرشاد برسانند و از محل کفشداری ۱۲، با همکاری خادمین تا ضریح منور با صندلی چرخدار منتقل شوند.
وی با بیان اینکه دفاتر صندلی چرخدار در تمامی مبادی ورودی بارگاه منور رضوی به صورت شبانه‌روزی فعال هستند، افزود: 1800 خادم در این بخش به زائران معلول، سالخورده و بیمار خدماتی همچون تحویل صندلی چرخدار، جابه جایی زائران ناتوان در مجموعه اماکن متبرکه در قالب گشت سیار، همکاری در برنامه زیارتی طرح «یا معین الضعفاء(ع)» ویژه تشرف زائران ناتوان و معلول جسمی، خدمات‌رسانی می‌کنند.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود