رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه از بنیاد پژوهش های اسلامی دیدن کرد

۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۱۷:۱۹
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه ضمن حضور در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی از نزدیک با فعالیت‌های این مجموعه آشنا شد.

به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری با حجت‌الاسلام سید محمود مرویان حسینی مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و جمعی از مدیران گروه‌های این مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی ضمن بازدید از نمایشگاه دائمی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و آشنایی با آثار پژوهشی این مرکز ابراز کرد: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی لقب عالم آل محمد(ص) امام رضا(ع) را برای ما تداعی می‌کند و پژوهشگران و محققان در سایه این لقب امام رضا(ع) به فعالیت مشغولند.
این مقام مسئول بیان کرد: این مرکز بابی از علوم و معارف اسلامی و همچنین مکتب اهل بیت(ع) را به روی بشریت گشوده است که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی ادامه داد: احیا آثار، بروزرسانی اطلاعات، قلم‌های نو و تازه و... افق‌هایی را پیش روی پژوهشگران قرار می‌دهد و آثار و برکات این پژوهش‌ها می‌تواند در چله دوم انقلاب منشا خیرات و برکات باشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، جامعیت آثار، تشکیل گروه‌های مختلف با پژوهش‌های روز، جهانی بودن، انتشار آثاری به زبان‌های مختلف و همچنین توجه به بخش نخبگانی را از ویژگی‌های این مرکز برشمرد و گفت: امام رضا(ع) نماد بین‌المللی تشیع هستند و جامعیت زمانی دارند.
وی با بیان اینکه متاسفانه ما در حوزه زبان ضعیف عمل کرده‌ایم، گفت: زبان و رسانه عواطف انسان را بر می‎انگیزد؛ مناظرات و گفت‌وگوهای امام رضا(ع) با ادیان و زبان‌های مختلف از ویژگی‌هایی است که در شخصیت این امام همام دیده می‌شود.
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، احیاء تراث و آفرینش‌های نو و تازه در حوزه‌های مختلف را از دیگر نکات مثبت این مرکز دانست و گفت: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی تغذیه کننده حوزه‌های نخبگانی است و عنوان این مرکز نباید از حوزه نخبگانی تنزل پیدا کند.
وی با بیان اینکه نیازمندی‌هایی در حوزه‌های مختلف احساس می‌شود که متاسفانه کمتر به آن‌ها توجه شده است، افزود: نیازمندی¬های ما در حوزه‌های احیاء تراث و کلام و اندیشه اسلامی بسیار جدی است و آثار و پژوهش‌های نو و تازه باید در این حوزه‌ها منتشر شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، حوزه اخلاق و تربیت اسلامی را نیاز دیگر جامعه برشمرد و گفت: در این حوزه نیز آثار و پژوهش تازه اندک است. ما نیازمند بازآفرینی میراث گذشته و بروزرسانی آن‌ها هستیم و باید مطالعات زیادی در این زمینه صورت گیرد.
وی با بیان اینکه آثار باید پاسخگوی نیازمندیهای جامعه مخاطب خود باشد، گفت: انتظار می‌رود از مجموعه‌هایی همچون بنیاد پژوهش‌های اسلامی که منتسب به آستان قدس رضوی است، پشتیبانی بیشتری صورت گیرد تا بتوانند علاوه بر افزایش تولیدات خود، انتشار تولیدات بخش‌های دیگر را نیز بر عهده گیرند و شمارگان آثار خود را افزایش دهند.
این مقام مسئول با اعلام آمادگی برای گسترش هر چه بیشتر همکاری‌های این مرکز با ائمه جماعات تصریح کرد: ما می توانیم با برقراری ارتباط بنیاد با شبکه امامت و همچنین معرفی آثار این مرکز توسط ائمه جماعات برای دانشگاه‌ها و مراکز حوزوی ارتباطاتمان را گسترش دهیم.
حجت‌الاسلام سید محمود مرویان حسینی مدیر عامل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی نیز در ادامه این دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این مرکز پرداخت و مدیران گروه‌های مختلف نیز به تشریح پژوهش‌های انجام شده خود در حوزه‌های مختلف پرداختند.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود