کارگاه آموزشی «مداخلات وریدی» در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود

۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۱۷:۲۶
کارگاه آموزشی «مداخلات وریدی» در بیمارستان رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش آستان‌نیوز، دکتر علی حیدری بکاولی جانشین معاون آموزشی و پژوهشی بیمارستان رضوی در گفت¬وگو با خبرنگار ما عنوان کرد: در حال حاضر تعداد بیماری‌های وریدی به‌صورت تصاعدی در حال افزایش و شیوع بوده و مشخص شده که ترمبوز وریدی، واریس و به طور کلی، بیماری‌های وریدی در تمام دنیا مسئله‌ساز است.
وی افزود: با توجه به اینکه آگاهی عمومی و تخصصی در این حیطه زیاد نیست، در کارگاه یک روزه آموزشی «مداخلات وریدی» در بیمارستان رضوی به بحث و تبادل نظر درباره تازه‌های این حوزه پرداخته می‌شود.
دکتر حیدری بکاولی اظهار کرد: کارگاه مذکور در خصوص تشخیص و درمان‌های دارویی و تهاجمی این بیماری‌های وریدی مانند لخته شدن خون در وریدهای عمقی، واریس و انسدادهای وریدی در اندام‌های تحتانی بدن خواهد بود.
وی ادامه داد: این اختلالات در شرایطی مانند اضافه وزن، بی‌تحرکی، آسیب‌های ناشی از حوادث و تروماها، مسائل ژنتیکی، مصرف برخی داروها و بارداری اتفاق می‌افتند.
دکتر حیدری تصریح کرد: در این کارگاه، دکتر محمود شبستری، اینترونشنال کاردیولوژیست و متخصص برجسته قلب و عروق به همراه دکتر علی فانی، رادیولوژیست و متخصص تصویربرداری کرونری و نیز دکتر مجید معینی، جراح قلب و عروق سخنرانی‌های خود را در خصوص تصویربرداری از سیاه‌رگ‌های اندام تحتانی، ساختار وریدها، اندیکاسیون مداخلات درمانی وریدی و نیز روش‌های درمانی این نوع از مداخلات ارائه خواهند داد.
به گفته این مقام مسئول در این کارگاه یک روزه طی دو برنامه کاربردی، موارد مداخلات پیچیده وریدی مورد تصویربرداری و درمان‌های تهاجمی قرار خواهند گرفت و این برنامه‌ها به صورت زنده در سالن کارگاه برای شرکت‌کنندگان به نمایش درخواهد آمد.
گفتنی است، این کارگاه پنجشنبه 24 مردادماه جاری در مدرسه قلب بیمارستان رضوی واقع در طبقه منهای یک فاز یک بیمارستان رضوی برگزار می‌شود.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود