گپ‌وگفت صمیمی با نویسنده کتاب «من زنده‌ام» در نشست ادبی «شمس»

۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۱۶:۳۰
پنجاه‌ونهمین نشست ادبی شمس با حضور معصومه آباد در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.

به گزارش آستان‌نیوز، پنجاه‌ونهمین نشست ادبی شمس در گپ‌وگفت صمیمی با معصومه آباد نویسنده کتاب «من زنده‌ام» و با حضور نویسندگان، داستان‌نویسان، آزادگان و دوست‌‌داران کتاب در تالار شیخ بهایی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
معصومه آباد یکی از آزادگان سرافراز کشورمان است که اوایل جنگ به اسارت عراقی‌ها درآمد و پس از چهار سال تحمل سختی‌های اسارت در اردوگاه مرزی تنومه، زندان‌های استخبارات و الرشید، اردوگاه‌های موصل و الانبار، سرانجام 12 بهمن سال 62 آزاد شد و به میهن اسلامی برگشت.
خانم آباد در پنجاه‌ونهمین نشست ادبی شمس به سوالات علی براتی دبیر این نشست ادبی و شکوه سادات سمیعی منتقد کتاب در مورد نگارش کتابش پاسخ گفت و به خاطر توصیف کامل دوران اسارت بارها مورد تشویق‌ مهمانان این نشست ادبی قرار گرفت.
این بانوی آزاده در این نشست ادبی به نوشتن کتابش اشاره کرد و گفت: نوشتن کتاب 3 ماه طول کشید و من به خاطر یادآوری آن دوران سخت در فشار روحی و روانی قرار گرفته بودم و در این مدت 12 کیلو وزن کردم. فرزندانم به من می‌گفتند مادر شما آزاد هستی و اینقدر خودت را اذیت نکن.
یادآور می‌شود؛ در پایان این نشست ادبی از چهار آزاده سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با اهدا لوح تقدیر و یک جلد کلام‌الله مجید تجلیل به عمل آمد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود