امام جمعه شهر زنگی آباد کرمان:

خادمیاران رضوی قشر جوان و آینده ساز کشور را به سمت فرهنگ و سیره رضوی سوق دهند

۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۶:۰۲
امام جمعه و مدیر کانون مرکزی خادمیاران رضوی منطقه زنگی آباد کرمان خادمین امام رئوف(ع) را به جذب قشر جوان کشور تشویق و توصیه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سیفی در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز ضمن اشاره به عشق و ارادت بی مثال مردم به ساحت مقدس حضرت علی بن موسی الرضا(ع) عنوان کرد : این امر فرصتی مغتنم برای خادمیاران رضوی در جهت جذب نیروی جوان و ترویج سیره و فرهنگ زیبای رضوی به شمار می آید.

وی با بیان استقبال پرشور مردم از طرح خادمیاری رضوی بیان کرد: این طرح موجب رویدادی عظیم و شگفت انگیز در جهت رشد فرهنگ مذهبی و معنوی جامعه گردید. امام جمعه زنگی آباد ادامه داد: خادمین حضرت رضا(ع) باید به نحو احسن از این فرصت استفاده کرده و فرهنگ و سیره امام رئوف(ع) را در جامعه امروز که تحت تاثیر فرهنگ و سبک زندگی غلط غربی قرار گرفته به اجرا در آورده و عملی کنند.

سیفی در ادامه با ارائه برنامه های خادمین رضوی در منطقه زنگی آباد تصریح کرد: از جمله اولویت های خادمین، تبیین اهداف خادمیاری برای مردم از طریق آموزش های بصیرتی است و در این راستا در نظر داریم همه اقشار جامعه را تحت پوشش قرار دهیم.

وی افزود: باتوجه به ظرفیت خادمیاران منطقه در نظر داریم کلاس ها و برنامه های آموزشی و تقویتی برای سنین مختلف به خصوص نونهالان و نوجوانان در زمینه های علمی، قرآنی و مذهبی برگزار کرده و حداکثر توان را برای افراد محروم و بی بضاعت صرف کنیم.

سیفی در پایان با اشاره به ظرفیت منطقه زنگی آباد در زمینه مراسمات و برنامه های مذهبی و با نزدیک شدن به ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار امیدواری کرد که با لطف پروردگار و استعانت از امام رضا(ع) و استفاده از فضای معنوی ایام محرم و صفر نهایت تلاش مان را در جهت آشنایی بیشتر مردم با سیره رضوی بکار گرفته و در این مسیر از نهایت ظرفیت خادمین استفاده خواهیم کرد.

شایان ذکر است منطقه زنگی آباد در ماه های محرم و صفر و کلیه مناسبت های مذهبی با برنامه ها و مراسمات باشکوه نقشی بی بدیل در زمینه ترویج سیره و فرهنگ ائمه اطهار(ع)در زندگی مردم ایفا می‌کند.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید