مدیر مرکز توسعه وقف و نذر آستان قدس رضوی خبر داد؛

توزیع گوشت 1790 رأس گوسفند میان نیازمندان کشور از محل نذورات خیران

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۲:۲۲
مدیر مرکز توسعه وقف و نذر آستان قدس رضوی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون گوشت یک هزار و 790 رأس گوسفند عقیقه از محل نذورات خیران میان نیازمندان و محرومان کشور توزیع شده است.

علیرضا اسماعیل‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز اظهار کرد: در چهار ماهه نخست سال 1398 میزان نذورات خیران و ناذران به آستان قدس رضوی در بخش نذورات نقدی که از طریق دفاتر نذورات حرم مطهر، سامانه رضوان، درگاه پرداخت *8# و نیز دفاتر نمایندگی استان‌ها به حساب‌های نذورات واریز شده، نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد رشد داشته است.
وی عنوان کرد: بیشترین میزان رشد نذورات از طریق دفاتر نذورات حرم مطهر رضوی و استان‌ها بوده و نیز عمده نیّت ناذران مربوط به مهمانسرای حضرت، حفظ و نگهداری ابنیه حرم مطهر و مفروش کردن اماکن متبرکه بوده است.
وی با اشاره به چگونگی اجرای نیات بیان کرد: افزایش هزینه‌های تأمین گوشت مهمانسرا با افزایش حجم پذیرایی ویژه زائران حضرت رضا(ع) در مهمانسرا مطابق با نیت‌های ناذران اعمال شده است.
اسماعیل‌زاده عنوان کرد: خرید 2 هزار و 100 دستگاه صندلی چرخدار و تحویل آن به مدیریت رفاه زائران اماکن متبرکه، عقد قرارداد در حوزه مفروش کردن اماکن متبرکه برای تهیه و تحویل 2 هزار و 160 متر مربع فرش دستباف نفیس به مدیریت خدمات فرش حرم مطهر رضوی، ذبح 935 رأس دام زنده برای غذای مهمانسرا از جمله اموری است که توسط بخش نذورات در سال جاری انجام شده است.
مدیر مرکز توسعه وقف و نذر آستان قدس رضوی تصریح کرد: همچنین از ابتدای سال تاکنون تعداد یک هزارو 790 رأس عقیقه از زائران و مجاوران دریافت شده که با مشارکت معاونت محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی گوشت آن در بین استان‌های سیل‌زده و محرومان کشور توزیع شده است.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید