ثبت نام ۶۰۰ زوج جوان قمی در طرح «زندگی به سبک رضوی»

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۷:۴۸
کانون خانواده خادمیاران آستان قدس رضوی در استان قم، طرح خدماتی و آموزشی زندگی به سبک رضوی را برای پایداری ازدواج 600 زوج جوان با ارائه بسته برنامه‌ سه ساله فرهنگی را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز از قم، مسئول کانون خانواده آستان قدس رضوی استان قم گفت: طرح خدماتی و آموزشی زندگی به سبک رضوی برای پایداری ازدواج در سه سال نخست، در استان قم آغاز شد.

سمیه صفری اظهار داشت: با اجرای این طرح، دوره‌های آموزشی مهارت‌های زندگی به صورت تلفنی و حضوری به زوجین از سوی خادمیاران این کانون به مدت ۳ سال ارائه می‌شود.

وی درباره این طرح و اهداف آن افزود: با توجه به سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی و ارزش نهاد خانواده در دین و کتاب آسمانی و هم‌چنین اولویت بندی فعالیت فرهنگی برای خانواده، مرکز امور بانوان و خانواده آستان رضوی طرح «زندگی به سبک رضوی» را پیشنهاد و در سراسر استان‌ها از جمله قم اجرا خواهد کرد.

به گفته این خادمیار مسئول، امروز شهر قم نیز میزبان برگزاری همایش بزرگ «زندگی به رسم رضوی» با حضور ۶۰۰ نفر از زوجین جوانی است که در سال نخست شروع زندگی خود قرار دارند و این همایش، آغازی بر اجرای این طرح فرهنگی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و معضل طلاق خواهد بود.

مسئول کانون خانواده آستان قدس رضوی استان قم بیان کرد: بعد از برگزاری این همایش، جلسات ماهانه آموزش مهارت‌های زندگی و ارائه مشاوره به صورت حضوری و تلفنی و دیگر خدمات آموزشی و فرهنگی به زوجین از سوی خادم یاران و استادید مجرب کانون خانواده به مدت سه سال برگزار می‌شود. این دوره‌ها بعد از ثبت‌نام زوج‌ها درسامانه پیام گیر ۸۸۰۰ می‌باشد و با توجه به اهمیت موضوع پایداری ازدواج، این طرح از سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) آغاز شده و تا عیدسعید غدیر خم در همه استان‌ها ادامه خواهد داشت.

 

پایداری ازدواج در ۳ ساله نخست زندگی زوجین

مسئول کانون خانواده آستان قدس رضوی استان قم، در پاسخ به این سوال که چرا این طرح، در مدت ۳ سال ادامه خواهد داشت بیان کرد: آستان قدس رضوی هم پیشنهادکننده و هم اجرا کننده‌ی این طرح در سراسر کشور است، و براساس آمار، بدلیل اینکه بیشترین آمار طلاق در سه سال نخست زندگی رخ داده است، اجرای این طرح بمدت سه سال ادامه خواهد داشت.

 وی ادامه داد: برگزاری دروه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی، همسرداری و ... با الگو گرفتن از زندگی و سیره اهل بیت (ع) از جمله اهداف این کانون برای زوج‌های جوان است.

صفری افزود: زوجینی که یکسال از عقد آن‌ها گذشته، با ثبت نام در این طرح می‌توانند زیر نظر مجرب ترین اساتید، آموزش‌ها و مهارت‌ها را فراگیرند. این طرح در ابتدا به صورت تلفنی و سپس حضوری و بصورت ماهانه برگزار می‌گردد.


ثبت نام ۶۰۰ زوج جوان قمی در طرح زندگی به سبک رضوی

مسئول کانون خانواده آستان قدس رضوی در بخش دیگری از گفت وگوی خود، با اشاره به جایگاه قم در اجرای این طرح گفت: استان قم خوشبختانه از استان‌های مطلوب در اجرای این طرح است. قبل از شروع همایش ۳۶۵ زوج در این طرح ثبت نام کردند و زوج‌های جوان قمی استقبال خوبی از این طرح داشتند تبلیغات و اطلاع رسانی محدود بود اگر اطلاع رسانی می‌شد به یقین زوج های بیشتری استقبال می‌کردند بعد از همایش هم بیش از ۲۰ زوج جوان آمادگی خود را برای حضور در این دوره ها اعلام کردند.

به گفته وی، با توجه به معضلات آسیب اجتماعی مانند طلاق تاکنون راهکارهای جزیره‌ای ارائه شده است در حالیکه آستان قدس رضوی استان قم در اجرای این طرح فرهنگی، از همه ارگان‌های مرتبط از جمله استانداری و موسسات فرهنگی مانند مجمع اهل بیت (ع)، مسجد جمکران، جامعه الزهرا دعوت به همکاری کرده است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید