آیت الله شیخ عیسی قاسم در حرم مطهر رضوی:

مرجعیت مسلمانان با پیروی از مکتب اهل بیت(ع) محقق خواهد شد

۱۳۹۸/۰۵/۲۹ - ۰۲:۳۴
رهبر شیعیان بحرین گفت: مرجعیت فکری، علمی و دینی مسلمانان زمانی محقق می شود که بر خط فکری اهل بیت(ع) و امامت امامان استوار باشد.

به گزارش آستان نیوز، در شب عید سعید غدیر و در ویژه برنامه هایی که به همت مدیریت امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی و با حضور خیل گسترده زائران عرب زبان در صحن غدیر حرم مطهر برگزار شد، آیت الله شیخ عیسی قاسم گفت: خداوند انسان را برای رسیدن به سعادت خلق کرده و راه رسیدن به این سعادت و کمال را تنها در عبادت و پرستش خود قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه هدف خداوند از خلقت انسان هدایت و رسیدن انسان به کمال است و این هدف از مسیر عبادت خداوند میسر می شود، افزود: فطرت انسان اساسا خداجو است و عبادت خداوند هیچ گاه متوقف نمی‌شود.

رهبر شعیان بحرین تصریح کرد: امامت و نبوت یک ضرورت است تا بشریت را نجات دهد و به کمال برساند و کمال انسان به وسیله پیامبران و سپس به دست امامان محقق می‌شود.

شیخ عیسی قاسم تصریح کرد: بعد از پیامبر گرامی اسلام(ص) فرقه های مختلفی ادعا کردند که اسلام را می دانند و نسبت به آن علم کامل دارند اما اسلام واقعی را تنها کسانی می‌شناسند که بر امر امامت تکیه دارند.

وی گفت: اسلام بدون حضرت علی(ع) و بدون اهل بیت(ع) کامل و واقعی نیست؛ اسلامی که مشکلات بشر را حل می کند اسلامی است که از طرف خداوند آمده و سپس به دست حضرت رسول(ص) سپرده شده و اهل بیت(ع) ادامه دهنده آن مسیر نورانی هستند و این اسلامی است که بشریت به آن نیاز دارد.

این شخصیت مبارز و انقلابی گفت: ما به دنبال علمی هستیم که انسانیت را فراموش نکند و در امتداد مکتب اهل بیت(ع) و حضرت رسول اکرم(ص) باشد.

 

حکمت حضرت علی (ع) بالاترین حکم فقهی است

رهبر شیعیان بحرین ابراز کرد: تنها شخصیت هایی که رسالت الهی و مکتب الهی در آنها متجلی شده و راه رسیدن به خداوند را می دانند، حضرت امیرالمومنین علی(ع) و اهل بیت(ع) هستند. تنها آنها هستند که با علم خود به زندگی انسان حیات می بخشند، احکام عبادی و علم خداوند را برپا می‌سازند و از زبان خداوند سخن می‌گویند. 

وی با بیان اینکه حضرت رسول اکرم(ص) علم خود را به هیچ کس عطا نکرد مگر به کسی که قرآن را قطعی دانست و فهم دقیقی از آن داشت، تاکید کرد: علم امام علی(ع) بالاترین حکمت و علم است؛ حکمت و علم امیرالمومنین حضرت علی(ع) بالاترین حکم است، ایشان راه دنیا و آخرت را برایمان ترسیم می کند.

وی با بیان اینکه قرآن برای آگاهی و هدایت انسان ها نازل شده است تا مشکلات آنها را مرتفع کند، گفت: کلام الهی با نزول بر پیامبر اکرم(ص) نیاز اصلی انسان را تامین و با احکام خود حقیقت را برای انسان روشن کرد.

آیت الله شیخ عیسی قاسم افزود: آیا ما از عبدالله ابن عباس می خواهیم همه علم رسول خدا را به ما بدهد؟ آیا او همه علم را دریافته که به ما بدهد؟ آیا می تواند فهم رسول خدا از قرآن را به ما بدهد؟ آیا شخصی به جز اهل بیت(ع) در زمین وجود دارد که مستقیما علم رسول خدا(ص) را دریافت کرده باشند یا ادعا کنند فهم حقیقی قرآن را می دانند؟

 

حضرت علی(ع) تنها وارث بر حق رسول اکرم (ص) است

آیت الله شیخ عیسی قاسم بیان کرد: در میان صحابه حضرت رسول(ص)، تنها شخصی که بر قرآن مسلط است و علم حضرت رسول(ص) را داراست و حضرت رسول(ص) نیز به علم او شهادت می دهد و مورخین و صحابه نیز بر ایستادگی، کمال و علم او شهادت داده اند شخص امیرالمومنین حضرت علی(ع) است.

وی گفت: از میان تمام صحابه چه کسی به غیر از حضرت علی(ع) است که تفسیر قرآن را کامل بداند و نظریات زیادی درباره قرآن داشته باشد و هیچ کس نتواند سخن او را رد کند؟ حضرت علی(ع) تفسیر دقیق قرآن و شان نزول آیات را می دانست و تنها اوست که وارث بر حق حضرت رسول اکرم(ص) است.

آیت الله عیسی قاسم با تاکید بر اینکه همه حضرت علی(ع) را می شناختند و می دانستند که امام علی(ع) در مواضعش هیچ گاه از قرآن تجاوز نمی کند، یادآور شد: هیچ کس جرأت نداشت به امام علی(ع) بگوید تو دروغگو هستی؛ چگونه جرأت داشتند که بگویند علی(ع) تفسیر یقینی و فهم حقایق قرآن را نمی داند، در حالی که اهل سنت نیز شهادت داده اند که علی(ع) وارث رسول خدا(ص) و فهم حقیقی قرآن نزد او است.

 

بزرگترین ستم در زمین قطع ارتباط انسان با رسول خداوند است

رهبر شیعیان بحرین با تاکید بر اینکه حضرت علی(ع) تضمین کننده دنیا، دین و آخرت انسان هاست، گفت: وظیفه بزرگ پیامبران و امامان خارج کردن مردم از ظلمات و هدایت آنان به سوی نور است تا انسان را به سمت کمال الهی هدایت کنند.

این عالم دینی افزود: بزرگترین ستم در زمین این است که ارتباط انسان با رسول خداوند قطع شود و امت اسلام را از این نعمت محروم کنند، اگر مسلمانان با دقت تفکر کنند متوجه می شوند که کنار گذاشتن امامت نیز باعث می شود تا از اصل اسلام محروم و از دین الهی دور شوند.

وی افزود: خداوند بعد از منسوب کردن و بیعت کردن امام علی(ع) دین را برای آن ها کامل کرد و در واقع تمام نعمت های الهی نیز همین است و بدون آن نعمت ناقص است.

آیت الله شیخ عیسی قاسم با اشاره به اینکه اگر حج و نماز ترک شود کل واجبات ترک می شود و از بین می رود، تاکید کرد: اگر امامت نیز نبود تمام نظام ها در اسلام و انسانیت نابود می شد و هنگامی که مردم در خط نبوت باشند به هدف اصلی و نهایی می رسند.

رهبر شیعیان بحرین ادامه داد: عزت نمی ماند، مشکلات حل نمی شود و به هدف نمی رسد جز اینکه حکم قرآن اجرا شود و زمانی این حکم اجرا می گردد که منجی بشریت حضرت مهدی موعود(عج) قیام کند. 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود