همزمان با روز عید سعید غدیرخم صورت گرفت،

طنین نوای ملکوتی و ولایتی خطبه غدیر در حرم رضوی

۱۳۹۸/۰۵/۲۹ - ۰۸:۰۹
همزمان با روز عید سعید غدیرخم ویژه برنامه خطبه‌خوانی غدیر در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، ویژه برنامه‎های جشن روز عید غدیر، بعد از نماز صبح با قرائت دعای ندبه آغاز و در ساعت 10 صبح با حضور مسئولان و خیل عظیم زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی جشن با شکوهی برگزار شد.
در این روز فرخنده آستان ملائک پاسبان رضوی مملو از شادمانی عاشقان ولایتمداری بود که حرم امن رضوی را محل استجابت و ابراز عشق و ارادت به ساحت مقدس ائمه معصومین(ع) قرار دادند.
در این عید فرخنده از ساعت 17 آیین قرائت خطبه غدیر با حضور زائران و مجاوران در رواق امام خمینی(ره) حرم حضرت رضا(ع) برگزار شد.
در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین اسلامی‌فر به ایراد سخنرانی پرداخت و در ادامه حجت الاسلام محسن اویسی خطبه غدیر را قرائت کرد.
حجت الاسلام اسلامی‌فر در این برنامه با اشاره به اینکه قرائت خطبه غدیر یک امر ضروری و مهم است، گفت: خطبه غدیر سخنرانی رسول الله(ص) در بازگشت از حجه الوداع در منطقه غدیر خم است.
وی ادامه داد: در این خطبه رسول گرامی اسلام(ص) بنا به ماموریتی که به موجب آیه 67 سوره مائده معروف به آیه تبلیغ یافته بودند، حضرت مولا امیرالمومنان علی(ع) را به عنوان جانشین خود به مردم معرفی کردند و از آنها بر این امر بیعت گرفتند.
خطیب حرم مطهر رضوی عنوان کرد: رسول الله(ص) طی این خطبه مهم از مردم اقرار و اعتراف گرفت که آنچه را خداوند براى آنان از اعتقادات و احکام و اعمال فرستاده به آنها ابلاغ کرده است.
وی اظهار کرد: پیامبر(ص) در خطبه غدیر دوباره حدیث ثقلین را برای مردم یادآوری کرد و تمسک به قرآن و اهل بیت(ع) را لازمه هدایت و دوری از گمراهی برشمردند.
اسلامی‌فر خاطرنشان کرد: بعد از اینکه رسول الله(ص) دست حضرت على(ع) را بالا ‏برد و از مردم اقرار گرفت که خدا و رسولش بر آنان ولایت دارند، فرمود «هر کس که من مولاى او هستم على مولاى اوست».
یادآور شد: مراسم شام عید غدیر با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین حسینی‌قمی نیز پس از نماز مغرب و عشاء در صحن جامع رضوی برگزار می‌شود.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود