قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی:

اطاعت از رهبری رمز ماندگاری انقلاب اسلامی است

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۳:۵۸
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: رمز ماندگاری و حیات انقلاب اسلامی، اطاعت از رهبری است.

به گزارش آستان نیوز، مصطفی خاکسار قهرودی در مراسم تجلیل از بازنشستگان سازمان مرکزی آستان قدس رضوی که همزمان با عید سعید غدیر خم در سالن نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، عنوان کرد: امیدواریم همان گونه که تاکنون در خدمت امام رضا(ع) بوده ایم، تا پایان عمر نیز در اطاعت و محبت این امام معصوم(ع) و آموزه‌های دینی مکتب پر نور و انسان‌ساز اسلام باشیم.
وی عنوان کرد: دهه ولایت و ماه ذی‌الحجه به ویژه روز هجدهم این ماه که عید الله اکبر است دارای برکات بی شماری است، در این روز بزرگ، پیام و پیغام گرانبهایی توسط پیامبر(ص) برای بشریت در تاریخ به یادگار گذاشته شد.
این مقام مسئول ادامه داد: حادثه بزرگ غدیر خم، اتصالی بین رسالت، امامت و ولایت بود که اگر بشریت در این مسیر قرار گیرد، سرنوشت روشنی دارد و در صورتی که از این مسیر غافل شود، سرنوشت او تیره و تار می‌شود.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: پیام این بود که طی کردن مسیر زندگی، بدون هدایت و رهبری امام و ولی، نمی‌تواند از خطا و گمراهی مصون باشد. شرط نشاط و طی کردن مسیر زندگی به سلامت و صحت، در گرو رهبری امام و ولی است که حضرت پیامبر(ع) در واقعه غدیر خم در وجود حضرت علی(ع) معرفی کردند.
وی بیان کرد: ما باید با تمام وجود خدا را شاکر باشیم پیرو مکتبی هستیم که این پیام را با گوش جان شنیده و پرچمدار این حقیقت در جامعه و دنیا بوده است.
این مقام مسئول ادامه داد: ما در دنیا اثبات کردیم هر طریقی جز طریق اهل بیت عصمت و طهارت(ع) ضلالت و گمراهی است و اگر امروز توانستیم انقلابی را رقم بزنیم و چهل سال آن را سلامت نگاه داریم، اثبات این اصل و معناست که حیات بشر بدون امامت گمراهی است و طریق نجات و رمز ماندگاری حیات انقلاب، اطاعت از رهبری است.
خاکسار قهرودی، همچنین خطاب به پیشکسوتان آستان قدس رضوی گفت: اگر شما پیشکسوتان و خادمان امام رضا(ع)، امروز توانستید سی سال خدمت خالصانه داشته باشید، نشانگر این است که از اصل و نعمت ولایت و امامت غافل نبودید.
وی اضافه کرد: امروز اگر مسلمانان در کشور یمن به خاک و خون کشیده می‌شوند به خاطر ترس دشمنان از نزدیکی به ایران و شیعیان و وحشت از تکرار حادثه دیگری همچون انقلاب اسلامی ایران است.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: خدا را شاکریم که در سایه برکت وجود حضرت رضا(ع) زندگی می کنیم و در جشن پایان خدمت سی ساله که یادآوری این نعمت است شرکت کرده‌ایم؛ این نعمت و استقرار آن ارزش بسیار بزرگی است که نصیب و‌ روزی ما شده است.
وی گفت: مجموعه آستان قدس رضوی وظیفه دارد مصادیق خدمت را ارائه دهد و شاهد فضای گرم انجام خدمت و وظیفه خادمان باشد.
گفتنی است، در پایان این مراسم از 106 پیشکسوت و بازنشسته سازمان مرکزی آستان قدس رضوی تجلیل و تقدیر شد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود