یک کارشناس مذهبی:

تبلیغ روز غدیر بر همه واجب است

۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۴:۰۲
حجت الاسلام والمسلمین وحید رحمانی با تاکید بر اینکه تبلیغ غدیر بر همه واجب است، خاطرنشان کرد: زمانی که پیغام غدیر فراموش شد واقعه فاطمیه و عاشورا پیش آمد و غیبت امام زمان (عج) فراموش شد.

به گزارش خبرنگارآستان نیوز از کرمان؛ حجت الاسلام والمسلمین وحید رحمانی در مراسم عید غدیر در جمع خادمیاران رضوی شهر باغین اظهار اداشت: باید غدیر عاشورایی برگزار شود، امام صادق (ع) فرمود: روزی با عظمت تر از روز غدیر نیست.
وی با بیان اینکه آیات زیادی در قرآن در رابطه با پیغمبر اکرم (ص) نازل شده است، گفت: پیامبر اشرف مخلوقات است، پیغمبری که خدا به جان او قسم می خورد و هیچ جای قرآن او را با اسم یاد نمی کند.
رحمانی تصریح کرد: در قرآن سه هشدار به پیامبر داده شده است، یکی در رابطه با امر توحید است که خداوند به ایشان فرمود: اگر مشرک شوید تمام اعمالت را باطل می کنیم و در جای دیگر فرمود: اگر از پیش خودت چیزی را به مردم بگویید رگ گردنت را خواهیم زد و سومین و مهمترین هشدار در رابطه با روز غدیر است اگر در روز ۱۸ ذی الحجه پیام ولایت حضرت علی را نرسانی رسالت بی ثمر خواهد بود؛ لذا پیغمبر در چنین روزی فرمود: بالاترین امر به معروف اینکه حاضرین به غایبین پیغام ولایت علی(ع) را برسانید و تا آخر قیامت باید واقعه این روز گفته شود.
وی با تاکید بر اینکه تبلیغ غدیر بر همه واجب است، خاطرنشان کرد: زمانی که پیغام غدیر فراموش شد واقعه فاطمیه و عاشورا پیش آمد و غیبت امام زمان (عج) فراموش شد.
رحمانی با اشاره به اینکه غدیر روزی است که حجت بر همه تمام شد، افزود: اسلام منهای علی می شود وهابیت، اسلام داعشی و البته اسلام با علی تشیع می شود.
وی با بیان اینکه غدیر نزدیکترین عید شیعیان است، عنوان کرد: خداوند بندگان را در روز عید غدیر ‌ از آتش آزاد خواهد کرد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود