نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری:

دستگیری از نیازمندان سیره اهل بیت(ع) است

۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۴:۲۲
آیت الله خاتمی، نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه «وَيُطْعِمُونَ الطَّعَامَ عَلَى حُبِّهِ مِسْكِينًا وَيَتِيمًا وَأَسِيرًا» گفت: معنای این آیه اوج فضیلت اهل بیت(ع) را نشان می دهد، سوره انسان مدال افتخار اهل بیت(ع) است.

آیت الله سید احمد خاتمی، نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز در کرمان؛ در خصوص بیان سیره اهل بیت علیه السلام در کمک به نیازمندان و اطعام فقرا و ایتام گفت: اهل بیت عصمت و طهارت سلام الله علیهم در تمامی عرصه ها الگو و نمونه بوده اند که از جمله آنها می توان به عرصه دگر دوستی اشاره کرد.

وی ادامه داد: اهل بیت علیه السلام انسان ها را دوست داشتند و در حد توانشان به آنها کمک می کردند و به ویژه به فقرا و محرومین که البته کمک به فقرا، ایتام و اسیران دارای ادبیات و فرهنگ قرآنی است.

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه نکته ای که در سوره انسان آمده است اوج فضلیت اهل بیت علیه السلام را تبیین می کند، ابراز کرد: خدمتگزاران بشری چنانچه کمک و خدمتی را انجام می دهند تقاضای واکنش مثبت متقابل دارند؛ اما قرآن می گوید اهل بیت علیه السلام چون برای خدا خدمت می کنند اجرشان را فقط از خدا می خواهند و انتظار هیچ واکنش مثبتی ندارند.

آیت الله خاتمی در پایان با اشاره به آیه سوره انسان که می فرمابد: «وَيُطْعِمُونَ الطَّعَامَ عَلَى حُبِّهِ مِسْكِينًا وَيَتِيمًا وَأَسِيرًا» با بیان اینکه معنای این آیه اوج فضیلت اهل بیت(ع) را نشان می دهد، خاطر نشان کرد: سوره انسان مدال افتخار اهل بیت علیه السلام است.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود