عید غدیر باید عاشورایی برگزار شود

۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۴:۳۶
مسئول کانون خادمیاران رضوی شهر باغین گفت: علما و مراجع تقلید همگی اتفاق نظر دارند که براساس روایات باید عید غدیر عاشورایی برگزار شود.

حجت الاسلام والمسلمین عباس اسماعیل زاده امام جمعه و مسئول کانون خادمیاران رضوی شهر باغین در گفتگو با خبرنگارآستان نیوز در کرمان ضمن تبریک عید عظیم غدیر اظهار داشت: از مهمترین اعیاد در ایام روزگان عید سعید غدیر خم است، هزار سال قبل مردم به دو کاروان اهتمام داشته و به پاسداشت آن اجتماع می کردند از جمله آن می توان به روز عاشورا و دیگری عید غدیر اشاره کرد.

وی گفت : در حال حاضر هزار سال از آن مراسم عقب هستیم ستاد غدیریه که امروز با عنایت مراجع عظام عالیقدر و در راس آن مقام معظم رهبری قرار دارد برای احیای غدیر کارهایی عظیمی صورت گرفته است.

امام جمعه شهر باغین افزود: بحمد الله از سال گذشته که بنده در این شهر حضور داشتم از تمامی نهادها، سازمان ها و پتانسیل هایی که در منطقه وجود داشته در برپایی این روز عظیم استفاده کردیم.

اسماعیل زاده ادامه داد: امسال سعی داریم در زمینه طعام غدیریه که در روایات نیز به آن زیاد اشاره شده است اهتمام داشته باشیم، روایات زیادی در رابطه طعام غدیر وجود دارد و لذا مراجع و علما می گویند باید غدیر عاشورایی برگزار شود و همه آحادمردم از هر قشر و نهادی باید به میدان بیایند و ارادت خود را به ولایت نشان دهند.

وی بیان داشت: آیات قرآن نیز در این رابطه ما را به این امر زیاد توصیه می کند و می فرماید : یا رسول الله اگر این خبر بزرگ را به مردم ندهید رسالت خود را انجام نداده اید.

خطیب جمعه شهر باغین عنوان کرد: بنابراین در احکام، اعتقادات و معاد این مسئله بسیار مطرح شده است و این مسئله یک مسئله حکومت است و رسالت پیامبر اکرم (ص) رسالت خدا و تمامی انبیاء علیهم السلام است و این ابلاغ عیدغدیر یعنی همان اکمال و اتمام دین اتفاق می افتد.

وی افزود: به نظر من در این روز همه آتش به اختیار باید به میدان بیایند، حتی اگر شده با برپایی یک ایستگاه صلواتی محلات بحمدالله هیئات مذهبی، همه نهادها مراکز نظامی، صنعتی در این امر پای کار هستند.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود