9 کاروان زیارت اولی استان فارس توسط آستان قدس به مشهدالرضا(ع) اعزام شدند / توزیع 100 بسته ارزاق میان محرومین استان

۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۰۸:۲۰
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس از اعزام 9 کاروان زیارت اولی این استان توسط آستان قدس به مشهدالرضا(ع) خبر داد و گفت: همزمان با دهه ولایت ویژه برنامه‌های مختلف فرهنگی و خدماتی توسط خادمیاران رضوی در مناطق مختلف استان فارس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز در شیراز، جابر مهدیار در نشست خبری به تشریح برنامه های دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان فارس در دهه ولایت پرداخت و گفت: در این ایام به همت خیرین استان فارس 9 اتوبوس راهی مشهدالرضا(ع) شدند که از این تعداد 6 اتوبوس دانش آموزان، یک اتوبوس دانشجویان و دو اتوبوس زائر اولی بالای ۳۵ سال محروم و مستمند هستند.

وی افزود: این کاروان‌ها زیر نظردفتر نمایندگی آستان قدس رضوی  در استان فارس و با هماهنگی معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی به حرم منور رضوی مشرف شدند.

مهدیار با اشاره به فعالیت های خادمیاران بخش گزینش این دفتر نمایندگی در دهه ولایت، از جمع آوری  اسامی سادات استان، با فعال‌سازی ۱۰۰ شبکه جمع آوری در کل استان خبر داد و خاطر نشان کرد: اطلاعات اولیه جمع‌آوری شده خادمیاران رضوی حاکی از وجود حدود ۳۲ هزار خانواده سادات در استان فارس می باشد.

وی همچنین عنوان کرد: به مناسبت عید سعید قربان توسط خادمیاران رضوی عشایر استان فارس، تعداد دو رأس گوسفند قربانی شدند و به همراه بسته ارزاق بین مستمندان ومحرومین به نیابت از امام رئوف(ع) تقسیم شدند.

مهدیار با بیان این که به مناسبت دهه ولایت مراسم جشنی به همت خادمیاران رضوی در باغ خانواده شهرداری شیراز برگزار شد تصریح کرد: تعداد ۱۰۰ بسته ارزاق توسط خادمیاران رضوی شهر صدرا بسته بندی و بین محرومین و مستمندان توزیع شد.

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی از دیگر برنامه های انجام شده در دهه ولایت را برگزاری کارگاه آموزشی ضمن خدمت سامانه خادمیاری و گزینش خادمیاران رضوی شهرستان جهرم به مدت یک روز اعلام کرد.

شایان ذکر است، آموزش مربیان کلاس‌های مهدالرضا(ع) در شهرستان نی‌ریز استان فارس با حضور ۲۸ نفر از داوطلبین تدریس قرآن از شهرهای نی‌ریز و استهبان به مدت یک هفته زیر نظر استاد اعزامی از آستان قدس رضوی برگزار که در پایان دوره به تمامی شرکت کنندگان کارنامه پایان آموزش اهداء شد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید