همزمان با عید سعید غدیر؛

ایستگاه مشاوره پزشکی خادمیاران سلامت در مساجد بیرجند برپا شد

۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۰۹:۵۹
مسئول کانون خادمیاری سلامت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی از برپایی ایستگاه های مشاوره پزشکی همزمان با عید سعید غدیر در مساجد شهرستان بیرجند خبر داد.

به گزارش آستان نیوز، محمدرضا فخر اظهار داشت: کانون خادمیاری سلامت دفتر آستان قدس رضوی در خراسان متشکل از 100 پزشک، پرستار، ماما و کادر درمانی است که در قالب ۶ تیم خدمات دهی ساماندهی شده اند.

وی افزود: این خادمیاران در مناسبت های ملی، مذهبی با حضور در اماکن مختلف از جمله مساجد، مصلی های نماز جمعه و ... به انجام خدمات مشاوره پزشکی رایگان می پردازند.

مسئول کانون خادمیاری سلامت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در دهه ولایت و امامت این خادمیاران در مساجد مختلف شهرستان بیرجند حضور یافته اند، ادامه داد: تیم های مختلف این کانون در مساجد الزهرا سلام الله علیها و مسجد روستای دستگرد حضور یافته و نسبت به سنجش قند خون، فشارخون و مشاوره های پزشکی اقدام کرده اند.

وی همچنین از برپایی ایستگاه مشاوره پزشکی در مراسم گرامیداشت سالروز ورود آزادگان خبر داد و افزود: در شب عید غدیر خم، یک تیم در مسجد الغدیر شهرک معصومیه و در شام عید غدیر یک تیم در مسجد شهرک علی آباد لوله مستقر و به مشاوره پزشکی پرداختند.

فخر اظهار داشت: در صبح عید غدیر نیز دو تیم در مسجد الحسین علیه السلام جوادیه و روستای سیوجان حضور یافتند.

وی سرکشی از خانواده معظم شهدای سادات را در این ایام از دیگر برنامه های اعضای این کانون برشمرد و افزود: دیدار با خانواده شهید سیدعلی سیادت و شهید حسینی روستای پسوچ انجام شده است و در صبح روز عید نیز اعضای این کانون با خانواده شهیدان رضازاده و موسوی رستگار در روستای سیوجان دیدار کردند.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود