رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی:

جامعه پزشکی کشور از ابتدای انقلاب در اتفاقات ملی پیش‌قدم است

۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۱۷:۰۷
رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی گفت: جامعه پزشکی کشور از ابتدای انقلاب در اتفاقات ملی پیش‌قدم است.

به گزارش آستان‌نیوز، محمود شبستری در مراسم تجلیل از پزشکان مرتبط با آستان قدس رضوی و بازدید تولیت آستان قدس رضوی از طرح‌های توسعه‌ای بیمارستان رضوی عنوان کرد: جامعه پزشکی ایران همواره از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و تولیت آستان قدس رضوی در حوزه جامعه پزشکی کل کشور و آنچه از این جامعه علمی مورد انتظار است بهره برده و می‌برد.
وی افزود: باید بگویم که خوشبختانه رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) و هم‌چنین تولیت معزز آستان قدس رضوی نسبت به جامعه پزشکی بسیار خوشبین هستند و به لطف خداوند و به مدد همین نگرش مثبت، دورنمایی که از آستان قدس رضوی و موسسات درمانی آن به ویژه بیمارستان رضوی در حوزه سلامت در ذهن داریم، خیلی دور از واقعیت نیست.
دکتر شبستری با اظهار خرسندی از اینکه تولیت آستان قدس رضوی نگاه هوشمندانه و عالی به حوزه سلامت دارند، عنوان کرد: با نگاه ویژه‌ای که تولیت آستان قدس رضوی و مسئولان به سلامت و درمان دارند، فعالیت‌های عالمانه‌ای در حوزه سلامت آستان قدس رضوی بر اساس دانش در حال اتفاق است.
رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی تصریح کرد: تمامی فعالیت‌های سلامت‌محور در آستان قدس رضوی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال انجام است و یکی از آن‌ها برگزاری بزرگ‌ترین سمینارهای جهانی در سطوح عالی دانش است و سومین کنگره جهانی قلب را با حضور انجمن‌هایی از اروپا و آمریکا و نیز متخصصانی از شرق آسیا و کشورهای منطقه در مهر ماه سال جاری پیش رو داریم.
شبستری ادامه داد: مهم‌ترین وجه حوزه‌های سلامت‌محور آستان قدس رضوی، وجود افراد مومن و سالمی است که در محیط‌های مرتبط با آستان قدس رضوی با عنایت حضرت رضا(ع) با ما همکاری دارند.
وی اضافه کرد: خوشبختانه امروز سامانه گردشگری آستان قدس رضوی با عنوان شبکه جامع سلامت رضوی افتتاح شده و امیدواریم بتوانیم از طریق این شبکه، خدمات فراوانی را به ایرانیان و غیر‌ایرانیان ارائه دهیم.
دکتر شبستری تشریح کرد: خوشبختانه با هماهنگی‌های انجام شده با دانشگاه علوم پزشکی مشهد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و نیز با حمایت‌های آستان قدس رضوی در حال خرید دستگاه‌های پیشرفته‌ای مانند شتاب‌دهنده‌ها، سی‌تی آنژیوگرافی و... برای بیمارستان رضوی هستیم تا بتوانیم جایگاه این بیمارستان پیشرفته را در حوزه فعالیت‌های تشخیصی و درمانی بالاتر ببریم.
وی اظهار کرد: خوشبختانه در حال حاضر، خادمیاران سلامت آستان قدس رضوی به مناسبت ایام دهه ولایت روز پزشک و به ویژه عید غدیر در چهار مکان برای سه روز ویزیت رایگان دارند و باید بگویم که جامعه پزشکی ما از ابتدای انقلاب تا به حال در همه اتفاقات همواره پیش‌رو و پیش‌قدم بوده‌اند.
وی بیان کرد: مرحوم علامه جعفری در زمانی که در یکی از مراکز درمانی بستری بودند به ما پزشکان تاکید می‌کردند که به وظایف و مسئولیت‌های الهی نهاده شده بر گردنتان به خوبی عمل کنید و باید بگویم که نگاهی که در حال حاضر به پزشکان وجود دارد این است که در این شرایط خاص کشور، مسئولیت آنها دوچندان است.
رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه نگاه آستان قدس رضوی در حوزه سلامت، سرمایه گذاری عظیم برای سلامت مردم است، اظهار کرد: با حضور پزشکان متعهد و مجرب بیمارستان رضوی کدهای ۲۴۷ و ۷۲۴ برای کمک به مراکز سلامت محور دولتی به خوبی در مشهد با استانداردهای جهانی در حال اجراست و این در حالی است که اجرای چنین فعالیت‌هایی در بیمارستان‌های خصوصی سودآور نیست.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود