جوان فرانسوی در حرم مطهر رضوی مسلمان شد

۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۵:۴۰
یک جوان فرانسوی با حضور در دفتر مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی مسلمان شد.

به گزارش آستان نیوز، دنیل جوان تازه مسلمان فرانسوی که پس از اسلام آوردن نام علی را برای خود برگزید، بیان کرد: برای نخستین بار که به ایران سفر کردم از تمام اماکن تاریخی و مساجد شهرهای مختلف بازدید کردم و حس بسیار خوبی نسبت به ایران و مردم آن داشتم.
وی افزود: با مشاهده مساجد علاقه فراوانی نسبت به مسایل اعتقادی و عقاید مسلمانان داشتم و با همراه ایرانی‌ام راجع به مسائل دینی بسیار گفت¬وگو کردم و احساس هماهنگی بیشتری نسبت به مسلمانان پیدا کردم و هر چه بیشتر دانستم خود را به این دین نزدیک‌تر یافتم.
این جوان تازه مسلمان ادامه داد: بعد از بازگشت به کشورم کنجکاوی شخصی من نسبت به اسلام افزایش یافت و علاقه‌مند به مباحث اسلامی شدم و راجع به اسلام و گرایش‌های مذهبی بسیار تحقیق کردم.
وی تأکید کرد: میلیون‌ها انسان مسلمان با مذاهب مختلف در کره خاکی زندگی می‌کنند، اما بخش کوچکی چهره این دین را مخدوش کرده و کشورهای غربی نیز از این فرصت برای مقابله با اسلام استفاده می‌کنند.
علی تصریح کرد: ایرانیان انسان‌هایی با فرهنگ و دارای فکرهای باز و روشن هستند و حتی پذیرای افرادی هستند که دین ندارند و از آنان به گرمی استقبال می‌کنند.
وی با بیان اینکه مذهب پایه مهم فرهنگ‌هاست و نقش تأثیرگذاری در فرهنگ کشورها دارد افزود: ایرانیان دارای فرهنگ غنی و تمدن با اصالتی هستند و این را می‌توان از رفتار مهربان و خونگرمی آن‌ها دریافت.
این جوان فرانسوی با بیان احساس خود نسبت به حرم مطهر رضوی ابراز کرد: برای نخستین بار که به مشهد سفر کردم نسبت به این مکان مقدس کشش خاصی داشتم و امروز که این اتفاق در این مکان صورت گرفت آن را هدیه‌ای از جانب خدا می‌دانم.
گفتنی است؛ در پایان این مراسم از سوی مدیریت امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی، یک جلد کلام‌الله مجید، کتاب و هدایای فرهنگی به این تازه مسلمان اهدا شد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود