خادمیاران رضوی زمینه ساز تشکیل تمدن نوین اسلامی /مقدمه تشکیل تمدن نوین اسلامی، جامعه اسلامی است

۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۳:۲۷
سومین نشست "برهان" با موضوع ویژگی‌های تمدن نوین اسلامی توسط کانون خادمیاری بانوان آستان قدس و با حضور دکتر معصوم زاده، عضو هیئت علمی دانشگاه و کارشناس مسائل فرهنگی در کرمان برگزار شد.

به گزارش خبر نگار آستان نیوز در کرمان، ماه بانو معصوم‌زاده در سومین نشست تخصصی "برهان" که با حضور بانوان کرمانی و به ابتکار کانون خادمیاری امور بانوان برگزار شد با بیان اینکه انقلاب اسلامی باید همراه با تمدن اسلامی باشد گفت: تمدن سازی نوین اسلامی از بیانات ارزشمند و افق های بلند مقام معظم رهبری است که چندین سال است در بیاناتشان بدان تأکید کرده و مردم و مسئولان را با ارائه راهکار و پیشنهاد به سمت آن سوق می دهند؛ ازاین رو باید اندیشه ها و نقشه راه مشخص باشد تا بتوان در مسیر تمدن سازی نوین اسلامی گام برداریم.

وی افزود: تمدن، محصول دانش و تعالی فرهنگی است و جامعه ای که نظم اجتماعی را پذیرا شود و در یک زندگی جمعی، با بهره گیری از علم، به رشد، تعالی و کسب فضایل انسانی بیندیشد، جامعه ای متمدن خواهد بود.

معصوم زاده گفت: وظایف و مسئولیت های مسلمانان برای رسیدن به تمدن اسلامی بسیار حائز اهمیت است.
وی اظهار داشت: کرسی های آزاد اندیشی، انتقال اطلاعات و... در فضاهای دوستانه و صمیمانه و طرح راه حل های خاص باید انجام پذیرد. تشکل ها، گروه ها باید هدفمند کار کنند از جمله تشکل کانون خادمیاری بانوان رضوی که هر کدام از اینها جزئی از تمدن نوین اسلامی را تشکیل می‌دهند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: شما خادمیاران رضوی که در این جمع بسیار صمیمی جلسه تشکیل می‌دهید و در مورد سبک زندگی رضوی و به دنبال راه های ارتقاءتمدن اسلامی هستید باید شکرانه این نعمت را به جا آورید.

وی بیان کرد: زمانی که تمدن اسلامی ایجاد شود بازارها منصف هستند، تهمت،دروغ،فکر مریض و... وجود ندارد. چرخه تمدن نباید متوقف شود، آزاد اندیشی از بین نرود ،اخلاق شهروندی باید رعایت شود همانطور که دین مبین اسلام نسبت به همسایگان ونظافت سفارش بسیار کرده است.

لازم به ذکر است در پایان جلسه مخدره باهنر مسئول کانون خادمیاران امور بانوان ضمن تشکر از خانم معصوم زاده عنوان کرد: به مناسبت عید ولایت وامامت تعدا 2 دستگاه یخچال، ۱۰تخته پتو، ۱۰ عدد تشک،۴ رختخواب،۱۲عدد متکا،۳سرویس قابلمه و  مقداری وسایل خانه تهیه شده و بین زوج های جوان نیازمند توزیع شد.

وی ادامه داد: همچنین به همت خادمیاران رضوی تعداد 600 ساندویچ الویه در روز عید غدیر تهیه و میان نیازمندان توزیع پخش شد.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود