رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی:

اجرای همایش ربیع الشهاده باید از کربلا معلی تا مشهدالرضا(ع) امتداد پیدا کند

۱۳۹۸/۰۶/۰۳ - ۱۷:۰۴
رئیس سازمان مرکزی آستان قدس رضوی گفت: اجرای مهرجان ربیع‌الشهاده باید از کربلای حسینی تا مشهدالرضا(ع) امتداد پیدا کند.

به گزارش آستان نیوز حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی نژاد در نشست مشترک با مدیران آستان مقدس حضرت عباس(ع) و برگزارکنندگان همایش ربیع‌الشهاده عراق ضمن معرفی بخش‌های مختلف سازمان فرهنگی آستان مقدس رضوی گفت: یکی از مسئولیت‌های سازمان فرهنگی برپایی ستاد مناسبت‌های ویژه مانند ایام شهادت و ولادت امام رضا(ع) و دیگر مناسبت‌های مذهبی سال است.
وی با اشاره به فعالیت‌های همایش ربیع‌الشهاده در کشور عراق، اظهار کرد: امسال توفیق داشتم در این همایش بین‌المللی شرکت کنم و با توجه به گستردگی فعالیت‌های این همایش علاقه‌مند هستیم که از تجربیات و دیدگاه‌های مدیران این همایش بهره‌مند شویم.
گنابادی‌نژاد افزود: اگر عرصه‌هایی برای همکاری و مشارکت در این همایش بین‌المللی وجود داشته باشد خوشحال می‌شویم ما هم سهمی در برگزاری آن در ایام میلاد امام حسین(ع)، حضرت سجاد(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) در جوار حضرت رضا(ع) داشته باشیم.
وی ادامه داد: میلاد امام حسین(ع)، حضرت سجاد(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) مناسبت‌های مذهبی مهم و قابل توجه در کشور ما است و در این ایام مساجد، حسنیه‌ها، کانون‌های فرهنگی و ... جشن‌های بزرگی برگزار می‌کنند، به همین خاطر به نظر می‌رسد زمینه‌های همکاری مشترک در این ایام بین دو عتبه عباسیه و رضوی وجود داشته باشد.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی یادآور شد: علاقه‌مند هستیم مهرجان ربیع‌الشهاده و فعالیت‌های آن بیش از گذشته معرفی شود تا برای برگزاری برنامه‌های همسو با آن در ایران اسلامی و حرم مطهر رضوی برنامه‌ریزی کنیم، چرا که این خط همایش که از کربلا آغاز می‌شود، باید تا مشهد الرضا(ع) امتداد پیدا کند.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود