در گفت و گو با احسان اژدری مطرح شد؛

اقتصاد دانش‌بنیان؛ از سلامتی تا بهبود کیفیت و راندمان

۱۳۹۸/۰۶/۰۵ - ۱۱:۱۰
ایران در چند سال گذشته در زمینه تولید محصولات دانش‌بنیان در زمینه‌های مختلفی همچون نانو، رادیو دارو، ژنتیک و... پیشرفت‌های بسیاری داشته است، اما همچنان سهم کشور ما از بازار جهانی اقتصاد دانش‌بنیان بسیار ناچیز بوده است.

یکی از زمینه‌های مهم در این حوزه، صنعت غذا است که به واسطه ارتباط بسیار نزدیک آن با سلامت آحاد جامعه، اهمیتی دو چندان پیدا می‌کند. در گفت و گو با احسان اژدری مدیر عامل شرکت خمیرمایه رضوی به سراغ مقوله اقتصاد دانش‌بنیان در صنعت غذا رفته‌ایم و به بسترهای مورد نیاز برای شکوفایی بیش از پیش آن پرداخته‌ایم.

 

اقتصاد دانش‌بنیان چه جایگاهی در برنامه‌های استراتژیک این شرکت دارد؟
 تولید خمیر‌مایه به دلیل پیچیدگی خاص جزء فعالیت‌های دانش‌بنیان است‌. جدا از فعالیت اصلی تولید اصلی عدم رشد فعاليت دانش‌بنيان و خلاقيت در شركت‌ها مطمئناً باعث ضرر و زيان در توليد آتي خواهد بود. رشد فعاليت‌هاي دانش‌بنيان به طور قطع هزينه‌هاي توليد را كاهش داده و كيفيت را بهبود خواهد داد؛ لذا تكيه بر استراتژي سازمان اقتصادي در مورد پيشرو و پيشران بودن و همچنين توجه به اقتصاد دانش‌بنيان در بيانيه گام دوم ابلاغي رهبر معظم انقلاب، در اين شركت نیز مورد تأكيد بوده است.

 

به نظر شما چه شرایطی در شرکت خمیرمایه رضوی برای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان نیاز است و شکوفایی و رشد اقتصاد دانش‌بنیان در کشور در حوزه صنایع غذایی نیازمند چه بسترهایی است؟
مهم‌ترين نياز شركت در حوزه دانش‌بنيان تغيير نگرش‌ها است؛ رويكرد بايد تغيير كند و اعتماد به جوانان و شركت‌هاي تازه تأسيس افزایش یابد که البته اين اعتماد و تغيير رويكرد ممكن است به دلیل ریسک همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان هزينه‌هایی داشته و قابل قبول نباشد. لازم است مراجع ذي‌صلاح در معاونت علمي و فن‌آوری رياست جمهوري و صندوق ضمانت فن‌آوري فعاليت اين مجموعه شركت‌هاي دانش‌بنيان را تضمين کنند و حتي در صورت زيان فعالیت در  شركت‌های صنعتی‌، جبران و خسارت واحدهاي توليدي را بپذيرند كه ريسك‌پذيري شركت‌هایی نظیر خميرمايه براي كار كردن با شركت‌هاي دانش‌بنيان رشد كند. در زمينه تأیيد فعاليت دانش‌بنياني شركت‌ها موانع متعددي وجود دارد و شرکت‌های دانش‌بنیان مشکلات متعددی دارند. به عنوان مثال عدم وجود نقدينگي و توان اقتصادي اين شركت‌ها باعث شده در تبديل ايده‌هاي خلاق به مرحله اجرا با مشكلاتی مواجه شوند. از جمله مهم‌ترين نيازهاي بهبود بستر فعاليت دانش‌بنيان، ارتباط تنگاتنگ شركت‌هاي دانش‌بنيان با دانشگاه و صنعت است تا در تجاري‌سازي ايده‌ها موفقيت حاصل شود.

 

بازار فروش محصولاتی که در صنعت خمیرمایه با استفاده از اقتصاد دانش‌بنیان تولید می‌شوند یا خواهند شد و همین‌طور استقبال مردم را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
در حوزه توليد خميرمايه به طور قطع انواع محصول توليدي دانش‌بنيان برای مثال در حوزه High sugar بازار بسيار مناسب و قيمت فروشی حدود 4 برابر خواهد داشت و قطعا چنانچه عموم مردم از سلامتي فرآورده‌هاي دانش‌بنيان اطمينان داشته باشند، هزينه آن را نیز پرداخت مي‌کنند.

 

به نظر شما چقدر حوزه صنعت غذایی کشور، نیازمند ورود به عرصه اقتصاد دانش‌بنیان است؟
تا كنون احساس نيازها و حمايت‌هاي دولتي در حد شعار بوده است، بانك‌ها و دولت حمايت مناسبي نداشتند و نیز حمايت‌هایي در حوزه تسهيلات، معافيت مالياتي، ضمانت سرمايه‌گذاري و معافيت‌هاي گمركي شكل نگرفته است.‌ مطمئناً روش‌هاي قديمي توليد، ضايعات بالا و كيفيت نامناسب جوابگوي سطح نياز فعلي نيست؛ در حوزه فعاليت دانش‌بنياني هدايت خلاقيت‌ها و دانش تئوري فارغ‌التحصيلان جوان اهميت دارد و اين امر بايد از طریق ارتباط تنگاتنگ با صنعت و دانشگاه شكل بگيرد. متأسفانه هنوز صنعت به فعاليت دانش‌بنيان اعتماد ندارد، چرا که فعاليت‌ها جدید بوده و تجربه قبلي نيست و صنعت ريسك سرمايه‌گذاري را نمي‌پذيرد. لذا بايد نهادی ویژه، اين موضوع را راهبري کند.

 

با توجه به نیاز مبرم جوامع کنونی به تحقق مقوله اقتصاد دانش‌بنیان در صنایع به ویژه صنعت غذا، در صورتی که این مهم محقق نشود، چه مشکلاتی پیش خواهد آمد؟ و نیز تحقق آن چه مزایایی خواهد داشت؟
به جرئت می‌توان گفت با روش‌هاي قبلي توليد، تأمین نياز غذایي مردم امكان‌پذير نيست و تولید این حجم از مواد غذایی هزينه توليد بسیار بالایی به دنبال خواهد داشت. راندمان تولید در روش‌هاي قديمي كم و ‌كيفيت‌ها پایين است، از طرفی قيمت تمام شده نیز بالا بوده كه تمامی این موارد با استفاده از فعاليت‌های دانش‌بنيان بهبود خواهد یافت.

 

عملکرد شرکت‌های غذایی آستان قدس رضوی را در ورود به عرصه اقتصاد دانش‌بنیان چطور ارزیابی می‌کنید؟
خوشبختانه با تأسيس شركت‌هاي زيرساختي در اين زمينه و هلدينگ‌هاي تخصصي علم و فن‌آوری مربوطه و همچنين استفاده از دانش فراوان نيروهاي زبده‌اي كه در قالب طرح‌هاي خادم‌ياري با آستان قدس فعاليت مي‌كنند، زمينه رشد اين فعاليت‌ها فراهم شده است.

 

تهیه و تنظیم: هدی زاهدی

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود