مسئول خادمیارن رضوی در رفسنجان مطرح کرد:

10 کانون خادمیاری رضوی در شهرستان رفسنجان در حال خدمت‌رسانی به محرومین هستند / 13 هزار کرمانی خادمیار امام رضا(ع)

۱۳۹۸/۰۶/۰۶ - ۱۸:۴۱
مسؤل خادمیاران رضوی در رفسنجان گفت: بعد از شهر کرمان، شهرستان رفسنجان با ثبت نام دو هزار و 96 خادم یار رضوی، بیشترین ثبت نام را داشته است که از این تعداد 822 نفر با حضور در حرم امام رضا(ع) به زائران خدمت رسانی داشتند.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز در رفسنجان، مسئول خادمیاران امام رضا(ع) رفسنجان با اشاره به اینکه  طرح خادمیاری سه سال است که در شهرستان رفسنجان اجرایی شده است گفت: استان کرمان همزمان با سراسر کشور در این طرح شرکت و شروع به فعالیت کرده است.

وی افزود: طرح خادم یاری رضوی با بازگشایی سامانه خادمیاری آستان قدس رضوی در سراسر کشور کلید خورد و متقاضیان با ثبت نام در این سامانه و گذراندن دوره های آموزشی و مصاحبه به عنوان خادم یار شروع به فعالیت می کنند.
محمود ترقی خواه عنوان داشت: در استان کرمان بیش از 13 هزار نفر به عنوان خادمیار حرم رضوی ثبت نام کرده اند، بعد از شهر کرمان، شهرستان رفسنجان با ثبت نام دو هزار و 96 خادم یار رضوی، بیشترین ثبت نام را داشته است که از این تعداد 822 نفر با حضور در حرم امام رضا(ع) به زوار خدمت رسانی داشتند و نزدیک به یک هزار نفر در مرحله آموزش خادمیاری هستند.
وی خاطرنشان کرد: براساس ساختاری که در این طرح در رفسنجان انجام شده است، کانون های محله ای و تخصصی راه اندازی گردید که افراد بر اساس انتخاب کار تخصصی و یا محله ای در سامانه ثبت نام می کنند؛ در کانون های عملی هنوز کاری صورت نگرفته است که بایستی حمایت و اجرایی شود.
ترقی خواه بیان داشت: در عرصه عمومی طبق گزارشات، خادمیاران خوب درخشیدند؛ مثلا طبخ غذای نذری در رفسنجان توسط 20 موسسه و خیریه توزیع میان نیازمندان شناسایی شده توسط خادم یاران از جمله اقدامات در شهرستان بوده است.
مسئول خادمیاری آستان قدس رضوی رفسنجان گفت: در رفسنجان مجوز راه اندازی 10 کانون اخذ شده است، کانون های عمومی شامل مسجد صاحب الزمان واقع در بلوار امام رضا(ع)، مسجد الزهرا در خیابان جانبازان، مسجد پیامبر اعظم واقع در بلوار جمهوری و مسجد محمد رسول الله واقع در خیابان خواجو است و حسینیه سید الشهدای عباس آباد، مسجد ابوالفضل واقع در خیابان خواجو و موسسه خیریه راهیان نور رفسنجان از دیگر کانون های فعال هستند.
ترقی خواه تصریح کرد: سعی شده است تا کانون های خادم یاری در بخش های رفسنجان از جمله نوق و کشکوئیه فعال شود.

وی در پایان بیان داشت: خدمت رسانی و ساخت و ساز و تعمیرات ساختمانی برای افراد بی بضاعت و دیدار با خانواده های معظم شهدا از دیگر فعالیت های خادم یاران رضوی در رفسنجان است.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود