اولین "قرار هشتم" رضوی‌های سیستان وبلوچستان برگزار شد

۱۳۹۸/۰۶/۰۷ - ۱۹:۵۲
مسئول دفتر آستان قدس رضوی در سیستان و بلوچستان از برگزاری اولین جلسه معرفتی "قرار هشتم" خادمیاران رضوی در استان خبر داد.

 دادخدا خدایار در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز در زاهدان گفت: طرح فرهنگی قرار هشتم مدتی است که در استان های مختلف کشور آغاز شده است که در سیستان وبلوچستان هشتم هر ماه خادمیاران رضوی در یک مسجد گرد هم جمع شده و به ذکر مناقب و فضیلت های امام هشتم می پردازند.
 وی افزود: این طرح فرهنگی برای اولین بار در سیستان وبلوچستان در هشتم شهریور ماه جاری بعد از نماز مغرب و عشاء به میزبانی مسجد الغدیر زاهدان برگزار شد و تمامی خادمیاران نیز به این جلسه دعوت شده اند.
به گفته خدایار؛ در این برنامه تمامی خادمیاران و کسانی که مفتخر به پوشیدن لباس خادمی بارگاه مقدس علی ابن موسی الرضا(ع) شده و کشیک های خود در حرم مطهر را گذرانده اند در جلسه هم اندیشی و تبادل نظر شرکت کرده که قرائت زیارت امین الله و سخنرانی توجیهی از دیگر برنامه های پیش بینی شده اولین جلسه قرار هشتم در استان بود.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 25 کانون خادمیاری تخصصی در سیستان وبلوچستان فعال است که برخی از این کانون ها دارای رتبه های برتر در سطح کشور شده و به عنوان الگو مطرح می باشند.
 مسئول دفتر آستان قدس رضوی در سیستان وبلوچستان افزود: تاکنون بالغ بر 3هزار نفر از این استان در سامانه خادمیاری آستان قدس رضوی ثبت نام کرده اند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید