مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان عنوان کرد:

تحقق مدینه رضوی در گرو تبیین فرهنگ حسینی/ مجالس عزاداری حسینی توسط خادمیاران رضوی در کرمان برپا می‌شود

۱۳۹۸/۰۶/۱۰ - ۱۹:۳۳
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان تحقق مدینه رضوی را در گرو تبیین فرهنگ حسینی قلمداد کرد.

دکتر سیدحسین صابری در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز در کرمان ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، عاشورا را آیینه اسلام ناب معرفی کرده و تصریح کرد: چنانچه در قیام امام حسین(ع) تحقیق شود درخواهیم یافت که با تبیین این قیام جوانان و اقشار گوناگون جامعه با ارزشهای دین اسلام بهتر از گذشته آشنا خواهند شد.
 وی راه امام حسین(ع) را راه آزادگی و عزت بشر قلمداد کرده و گفت: ائمه معصومین(ع) عشق به خداوند را برای بشر تبیین کردند و امام حسین(ع) با نثار جان و تمام هستی خویش آنرا عینیت بخشید.
صابری محرم را فرصت مناسبی برای رها شدن از قیود و وابستگی ها دانسته و ادامه داد: چنانچه شيعيان به پيام هاي عاشورايي توجه کنند مسیرهای پیشرفت آنها در تمامی عرصه های معنوی و دنیایی هموار خواهد شد.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان برنامه های آستان قدس رضوی در استان کرمان را متفاوت تر از سالهای قبل عنوان کرده و افزود: در استان کرمان نیز برپایی مجالس عزای حسینی در حسینیه ها و تکایا و همچنین گروه ها و هیاات عزاداری با حضور خادمیاران رضوی برپا خواهد شد.
وی برپایی نمایشگاه و ایستگاه‌های معرفت افزایی را از فعالیت های نمایندگی آستان قدس در کرمان معرفی کرده و اظهار داشت: سعی خواهیم کرد گام های بلندی در دستیابی به جامعه فرهنگی رضوی از طریق نشر معارف حسینی برداریم.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود