به همت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی،

873 نفر از خدمات پایگاه‌های پایش سلامت حرم رضوی بهره‌مند شدند

۱۳۹۸/۰۶/۱۱ - ۱۲:۰۶
بیش از 870 نفر به همت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی از خدمات چهار پایگاه پایش سلامت زائر در ورودی‌های حرم مطهر رضوی بهره‌مند شدند.

به گزارش آستان نیوز، پایگاه‌های پایش سلامت ویژه زائرین با حضور خادم‌یاران سلامت بنیاد سلامت آستان قدس رضوی در دو روز نخست شهریورماه سال جاری در ورودی‌های شیرازی، طبرسی، باب الرضا علیه السلام و نواب صفوی حرم مطهر رضوی دایر شد.
این پایگاه‌ها با توجه به اهمیت و ضرورت کنترل فشارخون و قندخون در پیش‌گیری از بیماری‌های غیرواگیر به‌ویژه بیماری‌های قلبی و عروقی برپا شد و در آنها خدمات سنجش میزان فشارخون و قندخون به مراجعان زائر و مجاور ارائه شد.
در مجموع 658 نفر از خدمات سنجش فشارخون و 215 نفر از خدمات سنجش قندخون خادم‌یاران بنیاد سلامت آستان قدس رضوی در این دو روز به مناسبت یکم شهریورماه روز پزشک استفاده کردند. در این برنامه افراد مبتلا به فشارخون و قندخون بالا نیز شناسایی شدند و نکات پزشکی آموزشی به آنان گفته شد.
بنیاد سلامت آستان قدس رضوی با توجه به نقش کنترل فشارخون و قندخون در پیش‌گیری از بیماری‌های غیرواگیر برنامه‌هایی مانند پایش سلامت را در دستور کار خود قرار داده است و با بهره‌گیری از ظرفیت خادم‌یاران سلامت رضوی و حمایت خیرین حوزه سلامت به زائران و مجاوران و همچنین خادمان و کارکنان آستان قدس رضوی در ادوار و مناسبت‌های مختلف خدمات‌‌ غربالگری ارائه می‌کند.
یادآور می‌شود، بنیاد سلامت آستان قدس رضوی در زیر مجموعه معاونت علمی این آستان مقدس با هدف ایجاد هم‌سویی و هم‌افزایی در تمامی بخش‌های فعال در حوزه بهداشت و درمان این آستان مقدس برای تأمین انتظارات عموم مردم به‌ویژه اقشار محروم و حرکت در راستای الگوسازی فعالیت‌های حوزه سلامت حول محور حرم مطهر رضوی در سال 1396 تشکیل شده است.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود