خدمات‌رسانی خادمیاران رضوی قم به 70 هزار عزادار حسینی

۱۳۹۸/۰۶/۱۱ - ۱۲:۲۷
خادمیاران کانون محله‌ای شمس‌الشموس شهر قم، در دهه اول محرم به 70 هزار عزادار حسینی خدمات فرهنگی و پذیرایی ارائه می‌کنند.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز در قم، سید ابوالقاسم محمودی با اعلام این خبر گفت: همزمان با ماه محرم و سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، این کانون، ارائه خدمات مختلف رفاهی و فرهنگی را به عزاداران حسینی در مصلای قدس شهر قم در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: روزانه بیش از 40 نفر از خادمیاران این کانون، هیئت کف‌العباس شهرستان قم را در برگزاری مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) یاری می‌کنند.

مدیر کانون خادمیاران محله شمس الشموس اظهار کرد: ارائه خدمات ویلچر به توان‌یابان، برقراری امنیت برگزاری مراسم و راهنمایی زائران برخی از خدماتی است که توسط خادمیاران ارائه می شود.

وی برپایی ایستگاه صلواتی را از دیگر خدمات این کانون به عزاداران اعلام کرد و ادامه داد: خادمیاران رضوی، با ایجاد غرفه واکس رایگان، خاک پای عزادارن را طوطیای چشم خود قرار می‌دهند.

 محمودی با اشاره به اهمیت ارائه خدمات فرهنگی تاکید کرد: خادمیاران رضوی کانون محله شمس‌الشموس در غرفه کودک، با استفاده از قالب‌های مختلف ارائه مفاهیم دینی، کودکان و نوجوانان را با اهداف قیام امام حسین(ع) آشنا کرده و حوادث کربلا را برای آنان بازگو می‌کنند.

خاطرنشان می‌شود مراسم عزاداری هیئت کف‌العباس قم، در دهه اول محرم از ساعت 12ظهر با قرائت قرآن و برپایی نماز جماعت ظهر و عصر آغاز می‌شود و تا ساعت 17 ادامه دارد. در این مراسم که روزانه بیش از 7 هزار مخاطب دارد، حجت الاسلام والمسلمین میرزامحمدی سخنرانی  و مداحان اهل‌بیت عصمت و طهارت در رثای اباعبدالله الحسین علیه السلام و اهل بیت و یاران وفادارشان، نوحه‌سرایی و مقتل‌خوانی می‌کنند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید