حجت‌الاسلام والمسلمین امان الله علیمرادی:

انقلاب اسلامی تحولی به سوی حاکمیت اسلام است

۱۳۹۸/۰۶/۱۲ - ۱۶:۱۵
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حاکمیت اسلام در بعد داخلی و خارجی به عنوان هدف اصلی انقلاب اسلامی شناخته می‌شود.

به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین امان الله علیمرادی عضو مجلس خبرگان رهبری در نشست تخصصی «مسئله‌شناسی پژوهشی وقف و نذر در آستان قدس رضوی» که صبح امروز در بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، عنوان کرد: ملت بزرگ ایران در این برهه از زمان علاوه بر رسالت ملی یک رسالت الهی نیز بر عهده دارد.
وی افزود: این رسالت این است که هویت اسلامی را حفظ کنیم و نه تنها در حفاظت آن تلاش کنیم بلکه این هویت را جلو ببریم و زمینه تمدن نوین اسلامی را فراهم آوریم؛ انقلاب اسلامی ایران در راستای ایفای همین رسالت به وجود آمد.
رئیس دانشگاه آزاد واحد رفسنجان خاطرنشان کرد: انقلاب و نظام اسلامی که میوه همین انقلاب است با این هدف شکل گرفت؛ انقلاب اسلامی سرمایه بزرگی برای ملت بزرگ ایران است که برای تداوم آن نیاز به مسائل مهمی از جمله مسئله وقف و نذر داریم.
وی ادامه داد: مسئله وقف و نذر که ریشه در فطرت، عقل، جان و روح انسان دارد، پاسخ مثبتی برای جاودانگی و خیرخواهی بشر دارد از این رو نیاز است کارهایی علمی در راستای مسئله وقف صورت گیرد.
این مقام مسئول تصریح کرد: باید نهادهای دانشگاه، آستان قدس رضوی و سازمان اوقاف با مشورت و رایزنی‌ها در عملیاتی کردن مقوله وقف و نذر کوشا باشند و تمام این نهادها در این راستا به اقیانوس بیکران علمی آستان قدس رضوی بپیوندند.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: امید است با مبانی نظری و عملی وقف، بهره‌مندی از اندیشه‌های بشری، مقایسه کشور ایران در حوزه وقف با نهادهای اسلام و همچنین با مطالعه دقیق روی سابقه وقف، شناسایی نقاط قوت و ضعف، مطالعه وقف در وضعیت موجود و نگاه به وضعیت مطلوب آینده، این موضوع در مسیر تحقق حاکمیت اسلام در ابعاد مختلف زندگی بشر قرار گیرد.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود