افزایش 28 درصدی تولید جو توسط کشت‌ و صنعت اسفراین

۱۳۹۸/۰۶/۱۳ - ۱۴:۱۹
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت اسفراین تابعه سازمان اقتصادی رضوی از افزایش 27/5 درصدی تولید جو توسط این مجموعه در سال زراعی جاری خبر داد.

حمید برکی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: طی سال زراعی جاری 325 هکتار به کشت جو اختصاص داده شده که در مجموع بیش از هزار و 569 تن محصول با عملکرد متوسط 4 هزار و 828 کیلوگرم در هر هکتار برداشت شده است.
وی ادامه داد: در صورتی که میانگین عملکرد سال گذشته مزارع جو این شرکت در هر هکتار 3 هزار و 788 کیلوگرم بوده است.
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت اسفراین با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته به منظور افزایش میزان تولید گفت: در این راستا استفاده از محلول‌پاشی، تغذیه برگی با سلوپتاس و اسید آمینه و همچنین توسعه کشت با دستگاه کف‌کار در شرایط آب و خاک شور باعث افزایش تولید شده است.
وی درباره ارقام مورد استفاده در کشت جو بیان کرد: در سال جاری از 6 رقم جو شامل اکسین، آبیدر، خاتم، جلگه، انصار و بهمن استفاده شده است.
برکی ادامه داد: ارقام مذکور با توجه به شرایط آب و خاک و اقلیم منطقه انتخاب شده‌اند و انتخاب آن‌ها با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی استان صورت گرفته است.
وی با اشاره به روش آبیاری مزارع جو تصریح کرد: با توجه به شوری بالای آب و خاک این اراضی و به منظور شست و شوی املاح از روش نشتی برای آبیاری استفاده شده است.
برکی ادامه داد: آبیاری قطره‌ای برای آب و خاک شور توصیه نمی‌شود، چرا که در زمین و آب شور باید از آب بیشتری استفاده کرد تا از تشكیل نمك بر روی سطح و اعماق خاك جلوگیری به عمل آید.
وی افزود: بر این اساس در زمین و آب شور باید از روشی استفاده شود که نمك‌های جمع شده حاصل از آبیاری قبل را شستشو داده، به اعماق خاك منتقل و از تجمع نمک در اطراف ریشه جلوگیری کند که در صورت ضرورت از سیستم زهکشی نیز استفاده شود.
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت اسفراین  ادامه داد: ضمن اینکه تغییر روش کشت از ردیف‌کار به کف‌کار نیز که نقش برجسته‌ای در افزایش راندمان آبیاری با آب شور دارد، در اراضی این شرکت توسعه داده شده است.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود