به همت خیرین و خادمیاران رضوی صورت می‌گیرد:

اجرای طرح "نذرواره حسینی" در 8 نقطه استان سمنان

۱۳۹۸/۰۶/۱۳ - ۱۸:۱۰
طرح "نذرواره حسینی" با مشارکت 800 خادمیار امام رضا(ع) در 8 نقطه استان سمنان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار آستان نیوز در سمنان، محمد قوسی دبیر نذرواره خوان احسان امام حسین(ع) و خادمیار نمایندگی آستان قدس در استان سمنان، با اعلام این خبر که در 8 شهر استان سمنان طرح نذر واره حسینی اجرا می شود، گفت: در این طرح 72 دیگ طعام به نیت 72 شهید کربلا پخت و بین عزاداران حسینی پخش می‌شود.

وی افزود: این طرح در روزهای 5 محرم در سمنان، 8 محرم در سرخه، 10 محرم در شاهرود و مهدیشهر، 11 محرم در دامغان و امیرآباد، 13 محرم در شهمیرزاد و 17 محرم درگرمسار برگزار می‌شود.

 قوسی با اشاره به اینکه این طرح کاملا به صورت رایگان و نذری اجرا می شود، عنوان کرد: یک خیر دامغانی برای تهیه دیگ ها 375 میلیون تومان وبرای پخت طعام نیز 160 میلیون تومان به این طرح کمک کرد.

وی با بیان اینکه مردم و خادمیاران قریب به 400 میلیون تومان هزینه برای پخت طعام اهدا کردند، تصریح کرد: علاوه بر کمیته امداد امام خمینی(ره)، نمایندگی آستان قدس رضوی در استان سمنان نیز به حمایت معنوی پرداخته که خادمیاران رضوی در پخت و پخش طعام فعالیت می‌کنند.

دبیر نذرواره خوان احسان امام حسین(ع) با بیان اینکه این طرح برای دومین سال متوالی اجرا می شود، مطرح کرد: در طرح نذر واره خوان احسان امام حسین(ع) 800 خادم برای پخت و پخش طعام در سطح استان کمک رسانی می‌کنند.

قوسی با اشاره به اینکه 72 شهر با 72 دیگ از اهداف بلند مدت این طرح است که تاکنون در 21 شهر اجرایی شده است، افزود: آمادگی و کادرسازی برای ظهور امام زمان(عج) و ترغیب مردم برای حضور در این طرح عظیم از اهداف دیگر نذرواره است.

وی ادامه داد: گروه نمایشی 120 نفره یاس کبود که متشکل از نابینایان و ناشنوایان هستند، در این طرح به اجرای تعزیه می‌پردازند.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود