به همت معاونت تبیلغات اسلامی آستان قدس رضوی؛

مسابقه کتاب نویسی خانوادگی برگزار می‌شود

۱۳۹۸/۰۶/۱۳ - ۱۸:۵۰
مسابقه کتاب‌نویسی خانوادگی با موضوع امام رضا(ع) به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش آستان نیوز، هر ساله زائران بسیاری به پابوسی امام رضا(ع) مشرف می‌شوند و با کوله‌باری از آموخته‌ها و خاطرات به وطن باز‌می‌گردند. بسیاری از این تجربه‌ها می‌تواند دست‌مایه فیلم، نمایشنامه، کتاب و مقالات بسیاری باشد و طیف گسترده‌تری از زائران از این گنجینه بهره‌مند شوند.
بر این اساس و برای ترویج فرهنگ مطالعه، فرهنگ تفکر، فرهنگ کار گروهی در خانواده و اصلاح سبک زندگی خانواده با رویکرد تمدن نوین اسلامی طرح «مسابقه بزرگ کتاب‌نویسی خانوادگی» با مشارکت اعضای خانواده مورد توجه و عنایت علمی و پژوهشی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی قرار گرفت.
در این طرح با مشارکت پدر، مادر، برادر و خواهر یک کتاب به نگارش درمی‌آید. به تعداد اعضای خانواده فصول کتاب متغیر خواهد بود. به‌عنوان مثال کتاب خانواده پنج نفره، پنج فصل خواهد داشت.
از مهم‌ترین اهداف این طرح می‌توان به «افزایش زمان فکر و اندیشه جمعی خانواده با موضوعات علوم دینی، معارف رضوی و رفتارهای ارزشی و اسلامی»، «ارتقای مهارت‌های اندیشه جمعی در اعضای خانواده در مورد موضوعات زندگی رضوی»، «کمک به انس خانواده‌ها به مطالعه کتاب و منابع دینی»، «افزایش آگاهی عملی خانواده‌ها با علوم و دانش رضوی»، «برگزاری نمایشگاه از آثار خودجوش زائران» و «ارائه الگویی برای دیگر شهرهای زیارتی» اشاره کرد.
با توجه به اهمیت این طرح تيزر مسابقه كتاب‌نويسي خانوادگي و گروهي‌(#دورهم_نويسي) از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تهیه و  از صدا و سيما پخش خواهد شد.
مهلت ارسال اثر به اين مسابقه تا 11 دي ماه و اعلام نتایج نهایی و معرفی برگزیدگان دهه فجر 1398 مي‌باشد و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت razavi.aqr.ir برای ثبت‌نام و دریافت دفترچه راهنما اقدام و پس از طی کردن مراحل تدوین، دل‌نوشته‌ها و آثار تولیدی خود را از طریق صندوق پستی ۳۵۳۵۱-۹۱۷ به واحد مدیریت فرهنگی آستان قدس رضوی ارسال کنند.
امتیازات و جوایز مسابقه كتاب‌نويسي خانوادگي و گروهي شامل؛ کمک هزینه سفر به کربلای معلی، مشهد مقدس و قم‌، اهدای لوح تقدیر و هدایای متبرک و ارزشمند حرم مطهر رضوی برای 150 نفر برتر، قرار گرفتن نفرات برگزیده در فهرست نویسندگان برتر حرم مطهر امام رضا(ع) برای همکاری‌های آینده، برگزاری نمایشگاه از آثار برتر مسابقه دور‌هم‌نویسی در حرم مطهر رضوی و چاپ آثار برتر مسابقه پس از بررسی و تأیید هیئت علمی می‌باشد.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود