مدیرنمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان خبر داد:

اولین کاروان قطعات گنبد حرم مطهر حسینی به کربلا رسید

۱۳۹۸/۰۶/۱۳ - ۱۳:۲۵
مدیرنمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان از رسیدن نخستین کاروان قطعات گنبد حرم مطهر حسینی به کربلا خبر داد.

 سیدحسین صابری در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز در کرمان با اشاره به برنامه های ستاد بازسازی عتبات توضیح داد: ستاد بازسازی عتبات عالیات فعالیت های چشمگیری در زمینه عمران و آبادانی حرمین شریفین در کشور عراق انجام دادند که یکی از مهمترین این برنامه ها طرح تعویض و بالابردن گنبد مقدس سیدالشهدا(ع) است.
وی گفت: خوشبختانه افتخار ساخت و اجرای این گنبد شریف به استان کرمان واگذار شد و پس از چندین سال و انجام محاسبات پیشرفته و دقیق سرانجام در آستانه محرم امسال به پایان رسید.
مدیرنمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان افزود: ابتدای محرم امسال 8 تریلی حاوی قطعات گنبد حسینی به سمت کربلای معلی رهسپار شدند و پس از رسیدن به شهر کربلا در کارگاه جدید مستقر شدند.
این مقام مسئول ادامه داد: هنوز قطعات بیشتری مانده که باید از فریم فولادی گنبد باز شوند و به همراه قطعات فریم فولادی عازم مقصد شوند.
صابری با اظهار امیدواری از تسریع اجرایی شدن ساخت گنبد مطهر تصریح کرد: امیدوارم به‌زودی چشمان کم فروغ‌مان با دیدن گنبدی که به دست کرمانی‌های عزیز و با همت مردم ایران زمین ساخته شده، نور بگیرد و قدردان مولا باشد از این‌که این توفیق را نصیب کرمانی و ایرانی کرده است.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود