به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی صورت گرفت؛

بررسی واقعه عاشورا در کتاب «ماه دلدادگی»

۱۳۹۸/۰۶/۱۴ - ۱۳:۲۱
هم‌زمان با دهه اول ماه محرم‌الحرام مختصری از واقعه عاشورا و شخصیت‌های تأثیرگذار این حماسه بزرگ به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی بررسی شد.

به گزارش آستان نیوز، «ماه دلدادگی» عنوان کتابی است که به بررسی مختصری از واقعه عاشورا و شخصیت‌های تأثیرگذار این حماسه بزرگ پرداخته است.
 این اثر ارزشمند با قلم توانای فاطمه شیردل به نگارش در آمده و در شمارگان 20 هزار جلد توسط اداره تولیدات فرهنگی آستان قدس رضوی به چاپ رسیده است.
محرم؛ خوان معرفت، دو الگوی معرفت، زینب(س) عارف به حق امام، عباس نمونه اطاعت و وفا، ادب عباس، کربلا؛ کانون ادب، حقیقت كربلا، من حسینم، صراط؛ حركت در مسیر امامت، محرم؛ فرصت حرکت بر اساس الگو، محرم؛ فرصت بصیرت‌افزایی، امام حسین(ع) و مهدی موعود، عاشورا در نگاه بزرگان و... از جمله عناوین بیان شده در کتاب «ماه دلدادگی» است.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: محرم آمد؛ با همه حزنش، با همان غوغای پُر از ماتمش. دوباره خوان اشک و نوحه و غم گسترده شده است و من آمده‌ام تا کنار این سفره با اشک دیده، دلم را صفا دهم و به پاسِ این توفیق، چشم دل را شست و شو داده و ذهنم را به سمت حقیقت بکشانم؛ شاید بتوانم به معرفت اندکی دست یابم.
یادآوری می‌شود؛ در طول سال محصولاتی مختلفی در حوزه فرهنگی تبلیغی به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در قالب‌های متناسب با مناسبت‌های گوناگون تولید شده و در اختیار زائران و مجاوران بارگاه منور امام مهربانی‌ها گذاشته می‌شود.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود