باشکوه‏‌ترین محفل شیرخوارگان حسینی در حرم رضوی برگزار می‌شود

۱۳۹۸/۰۶/۱۴ - ۱۷:۲۶
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: باشکوه‌‏ترین محفل شیرخوارگان حسینی جهان اسلام در نخستین جمعه ماه محرم¬الحرام، در بارگاه ملکوتی حضرت ثامنالحجج(ع) برگزار می‏‌شود.

به گزارش آستان نیوز، حجتالاسلام والمسلمین حسین شریعتی‌نژاد عنوان کرد: مراسم بزرگداشت حضرت علی اصغر(ع) مطابق برنامه هر سال در حرم مطهر امام رضا(ع) به طور همزمان با بسیاری از استان‏‌ها و کشورهای جهان اسلام برگزار می‏‌شود.
وی تصریح کرد: این مراسم فردا ساعت 8 صبح با تلاوت قرآن کریم در صحن جامع رضوی آغاز می‏‌شود و با دکلمه‌خوانی نوجوانان، مرثیه‌سرایی و عزاداری محمد امین اطاعتی و امیر کرمانشاهی تا ساعت 10:15 ادامه پیدا می‏‌کند.
وی حجت‌الاسلام و‌المسلمین حجتی را سخنران این برنامه معرفی و اعلام کرد: برای این برنامه از ساعت 5 صبح بیش از 30 هزار لباس که در کارگاه دوخت مسجد صدیقی‌ها تولید شده است، در ورودی‎های حرم مطهر رضوی توزیع می‌شود و در پایان مراسم سوگندنامه این همایش با شکوه، قرائت خواهد شد.
شریعتی‌نژاد به استقبال مادران از آیین شیرخوارگان حسینی در حرم مطهر رضوی اشاره کرد و افزود: مادران با پوشاندن لباس سبز بر تن شیرخوارگان خود که از سوی آستان قدس رضوی به آن‌ها اهدا می‏‌شود، در این مراسم گرد هم می‌‏آیند.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: مراسم شیرخوارگان حسینی از سال ۸۲ آغاز شده و در ایام محرم امسال در ۶۲۵۰ مکان از ایران و ۴۵ کشور جهان برگزار خواهد شد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود