اختتامیه نوزدهمین جشنواره شعر عاشورایی در گرگان برگزار شد

۱۳۹۸/۰۶/۱۴ - ۱۳:۴۸
در مراسم اختتامیه نوزدهمین کنگره شعر عاشورایی که همزمان با شب ششم ماه محرم در مسجد جامع گلشن شهرستان گرگان برگزار شد، برترین‌های این کنگره معرفی شدند.

اسماعیل جاجرمی، دبیر این کنگره در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز در گرگان گفت: فراخوان نوزدهمین کنگره شعر عاشورایی در تیرماه 98 آغاز شد و تا شهریورماه ادامه داشت.

وی افزود: در این دوره از کنگره، 130 اثر از سوی شعرای استان گلستان به دبیرخانه کنگره واصل شد و پس از سه مرحله ارزیابی، 6 اثر به عنوان شعر برتر انتخاب شد.

عضو مجمع شعرای اهل‌بیت علیهم السلام استان گلستان گفت: در مرحله اول ارزیابی، آثاری که ارتباطی با موضوع کنگره نداشت، از دور رقابت خارج شد. در مرحله دوم داوری‌ها، آثاری که موفق به کسب امتیاز لازم شدند، مورد بررسی نهایی قرار گرفتند و در نهایت شش اثر به عنوان برتر شناخته شدند.

دبیر کنگره شعر عاشورایی  استان گلستان، هدف از برگزاری کنگره شعر عاشورایی را شناسایی و حمایت از اشعار برتر، ناب و به دور از خرافات عاشورایی عنوان و تاکید کرد: اشعار برتر این کنگره به منظور بهره‌برداری مبلغان دینی و ذاکران اهل بیت علیهم السلام در  قالب کتاب منتشر می‌شود و تاکنون 19 جلد کتاب منتشر شده است.

در اختتامیه نوزدهمین کنگره شعر آئینی که با حضور آیت الله نورمفیدی، فضلای حوزه‌های علمیه، استاندار، مسدولان شهرستان گرگان، نمازگزاران و عزاداران حسینی برگزار شد، شاعران برتر، اشعار خود را قرائت نموده و سپس لوح سپاس و هدایای خود را از دست نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان دریافت کردند.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود