خطیب حرم مطهر رضوی:

حسین بن علی(ع) وارث و ادامه دهنده راه انبیاء الهی است

۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۱۰:۵۱
خطیب حرم مطهر رضوی گفت: حسین بن علی(ع) وارث و ادامه دهنده راه انبیاء و اولیاء الهی است.

به گزارش آستان نیوز، آیت‌الله محسن کازرونی در ویژه برنامه دهه اول محرم بارگاه منور رضوی که با حضور جمعی از عزاداران حسینی در رواق بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: انبیاء و اولیاء الهی همه برای هدایت بشر و خبر دادن از عالم آخرت آمده‌اند و عمل کردن به دستورات آن ها موجب سعادت می‌شود.
وی تصریح کرد: داشتن عقل، دین، ادب و حیا از جمله ویژگی‌های انسان مومن است. در این عالم برخی اعتقاد دارند که زندگی انسان بعد از مرگ پایان می‌یابد و برخی هم طبق گفته انبیاء و اولیاء الهی اعتقاد دارند انسان بعد از این دنیا در عالم آخرت حیاتی جاودانه دارد.
خطیب حرم رضوی با بیان اینکه احتیاط شرط عقل است، اظهار کرد: دین به ما می‌گوید پس از مرگ به اعمال انسان رسیدگی می‌شود و انسان با استفاده از نیروی عقل که خداوند در وجود او قرار داده است اگر یک درصد هم احتمال دهد که این حرف درست باشد، بنا بر احتیاط باید خود را برای زندگی در آن دنیا آماده کند.
وی افزود: انسان عاقل سعی می‌کند با عمل به دستورات الهی آخرت خود را آباد کند آن ها حرف خود را به صورت واضح و روشن مطرح کرده‌اند ولی برخی از انسان‌ها دستورات آن ها را چراغ راه خود قرار می‌دهند و برخی دیگر آن ها را انکار می‌کنند.
کازرونی با بیان اینکه دین باعث رشد و تعالی انسان می‌شود، ابراز کرد: توصیه‌هایی که دین برای علم آموزی می‌کند در هیچ جای دیگر دیده نمی‌شود. دنیای غرب هم اگر در زمینه علم و دانش پیشرفت کرده این پیشرفت را مدیون مراکز علمی و دانشمندان هستند. در مراکز فساد غربی هیچ گونه پیشرفت علمی صورت نمی‌گیرد.
وی ادامه داد: انسان مومن کسی است که به خدا ایمان دارد و با یقین و ایمان کامل از او اطاعت می‌کند و همچنین یقین دارد که بعد از مرگ اعمال او به صورت دقیق رسیدگی می‌شود. به همین خاطر قبل از مرگ خودش اعمالش را مورد محاسبه قرار می‌دهد.
عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: انبیاء آمده‌اند به انسان بگویند انسان برای زندگی در این عالم خاکی همان طور که به علم فیزیک، طب، ریاضی و ... نیاز دارد نیازمند عقل و دین هم هست تا بداند این جهان عبث خلق نشده و بر فراز این جهان خدایی است که همه اعمال ما را محاسبه می‌کند و خوبان را در بهشت و بدکاران را در جهنم جای می‌دهد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید