حجت الاسلام والمسلمین امین‌نیا:

اخلاق‌مداری مهمترين شاخصه خدمت در حرم رضوی است

۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۱۱:۰۴
مدیر موسسه راهبردی حق‌پژوهی، اخلاق مداری و الگوگیری از سیره حضرت رضا(ع) را مهمترین ویژگی‌های خادمان حضرت رضا(ع) عنوان کرد.

به گزارش آستان نیوز، در سلسله نشست‌هاي آموزشي که به همت مديريت آموزش سازمان حرم مطهر رضوي ویژه خدام يگان حفاظت در سالن همايش‌هاي آستان قدس رضوي برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی امین‌نیا با اشاره به ارزش والاي خدمت به زائران امام رضا(ع) عنوان کرد: نخستین مواجهه زائران حضرت رضا(ع) با نیروهای بخش انتظامات در گیت‌های حرم مطهر است، از این جهت این خدام بايد از اخلاق و عطوفت بالايي در مواجهه با زائران برخوردار باشند.
وی ابراز کرد: احترام به زائران و تامین امنيت آن¬ها دو مقوله جداست و ضروری است با تکریم و احترام و بدون تبعیض با زائران برخورد کنند.
حجت الاسلام امین‌نیا یکی از رذيله‌هاي اخلاقي را فخر فروشي و نگاه مجرمانه عنوان كرد و گفت: از هرگونه غرور بپرهيزيد كه اجر خدمت خود را كم می‌كنيد؛ غفلت از اينكه در چه مکانی خدمت مي‌كنيم بزرگترین خسران است، از این رو هميشه اين سوال را از خود بپرسيد كه آيا امام رضا(ع) از خدمت ما رضايت دارند يا خير؟
این کارشناس مذهبی تاكيد كرد: نگذاريد خدمت در حرم مطهر برايتان عادي شود، همواره این را مد نظر داشته باشید که امام رضا(ع) پاداش كار خوب شما را خود تسویه می‌کند و بدون تردید مزد این کار شما همنشینی با ائمه اطهار(ع) در قيامت خواهد بود.
وي افزود: بسياري از شيعيان در اقصي نقاط دنيا بنا به دلایلی امكان حضور و زيارت آستان ربوبي امام رضا(ع) را ندارند و برای زیارت لحظه شماری می‌کنند، اینکه توفیق نصیب شما شده تا خادم زائرین این بارگاه باشید شکرگذار خداوند و امام رئوف باشید و قدر این نعمت بزرگ را بدانید.
گفتنی است؛ سلسله نشست‌هاي آموزشي خدام با همكاري مديريت آموزش سازمان حرم مطهر رضوي، مديريت آموزش ضمن خدمت آستان قدس رضوي و يگان حفاظت حرم مطهر رضوي ویژه ١٢ هزار خادم رضوی در حال برگزاري است.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود