حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر فرزانه:

امام حسین(ع) در کربلا غفلت از خدا را عامل بدبختی انسان‎ها معرفی کرد

۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۱۶:۳۰
امام جمعه موقت مشهد گفت: امام حسین(ع) در کربلا غفلت از خدا را عامل بدبختی و یاد خدای متعال را عامل خوشبختی، سعادت و کمال معنوی انسان بر‌شمرند.

 به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر فرزانه در ویژه برنامه‌های عزاداری حرم مطهر رضوی که در رواق امام خمینی(ره) برگزار شد، عنوان کرد: آن مقدار ظرفیت و قدرتی که در انسان وجود دارد در هیچ موجود دیگری نیست.
وی اظهار کرد: مرزی در قدرت و ظرفیت بشر نسبت به تقرب الهی، فضائل اخلاقی و عبودیت وجود ندارد. چون ظرفیت وجودی انسان بسیار گسترده و وسیع است.
امام جمعه موقت مشهد با اشاره به اینکه در واقعه عاشورا ظرفیت‌های عظیمی برای انسان وجود دارد، عنوان کرد: هر پدیده‌ای متناسب با ظرفیت‌هایش می‌تواند زمینه‌ساز تحولات و رخ‌دادهایی در عالم هستی شود.
وی گفت: در ماجرای کربلا بهترین و بدترین احوالات برای انسان مشخص شده است، حضرت سیدالشهدا(ع) در سه روز پایانی عمر خویش به صورت زیبا عوامل خوشبختی و بدبختی انسان را بیان کردند.
فرزانه تصریح کرد: امام حسین(ع) در کربلا غفلت از خدا را عامل بدبختی و یاد خدای متعال را عامل خوشبختی و سعادت و کمال معنوی انسان بر می‌شمارند.
وی عنوان کرد: شیطان پیوسته از طریق‌های مختلف انسان را فریب می‌دهد برخی اوقات شیطان در غالب یک دوست مهربان و خیرخواه به انسان نزدیک می‌شود و تا آخرین لحظات عمر او را گمراه می‌کند‌ سیدالشهدا(ع) در ماجرای کربلا توجه به خدای متعال را برترین سپر در برابر شیطان رجیم و هوای نفس معرفی می‌کنند.
سخنران حرم مطهر رضوی اعلام کرد: امام حسین(ع) از شب تا عصر عاشورا، سه بار به دشمنان خطاب کرد که شما حزب شیطان شده‌اید چون خدا را از یاد برده‌اید گرچه لسانی ذکر می‌گویید.
وی تاکید کرد: فراموشی یاد خدا می‌تواند آدمی را به نقطه‌ای برساند که عضوی از گروه شیطان شود همان‌طور که عمر بن سعد بن ابی‌وقاص که در ظاهر برای خودش انسان دینداری بود عضو لشگر شیطان شده و کلام نورانی امام حسین(ع) در او نفوذ نداشت.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید