طی 6 ماه نخست امسال محقق شده است؛

افزایش 47 درصدی صادرات در منطقه ویژه اقتصادی سرخس

۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۱۶:۴۱
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس از افزایش 47 درصدی صادرات کالای تولیدی در این منطقه طی 6 ماهه نخست سال 1398 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

احمد صادقی گلمکانی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: در سال رونق تولید، خوشبختانه صادرات کالاهای تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.
وی ادامه داد: رونق تولید و حمایت از سرمایه‌گذاری، مولد نقشه راه این موسسه در سال جاری است و در همین راستا از ابتدای امسال تا دهه نخست شهریور ماه با برنامه‌ریزی صورت گرفته و تأمین مواد اولیه واحدهای تولیدی به افزایش 47 درصدی در صادرات دست یافته‌ایم.
رئیس هیئت مدیره منطقه ویژه اقتصادی سرخس با اشاره به انواع محصولات صادراتی در این منطقه بیان کرد: تولیدات اصلی صادراتی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس شامل انواع هیدروکربن سبک، چسب و رزین‌های رنگی و بنزین است.
وی تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون 30 هزار تن کالای تولیدی این منطقه به کشورهای هدف صادر شده است که ارزش دلاری آن حدود 20 میلیون دلار بوده است. 
صادقی گلمکانی درباره کشورهای مقصد این محصولات خاطرنشان کرد: کشورهای هدف صادراتی شامل افغانستان، امارات، عراق و کشورهای حوزه CIS می‌باشد.
گلمکانی ادامه داد: با توجه به مزایای منحصر به فرد این منطقه و اتصال خطوط ریلی عریض و نرمال به سایت منطقه ویژه، ورود و خروج کالا در زمان اندکی ممکن انجام می‌شود که جاذبه مطلوبی برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به حساب می‌آید.
وی افزود: مزایای تصریح شده در قانون مناطق ویژه در کنار جذابیت‌های منطقه ویژه اقتصادی سرخس باعث رشد روند سرمایه‌گذاری در این مکان شده است که با برنامه‌ریزی صورت گرفته امیدواریم تا پایان سال جاری بتوانیم آمار صادرات از منطقه ویژه را به بیش از 60 الی 70 هزار تن برسانیم.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید