انتشار نشریه «نسيم الجنان» ویژه ماه محرم برای زائران عرب‌زبان حرم رضوی

۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۱۳:۰۳
هفتاد و يكمين شماره نشريه عربي «نسيم‌الجنان» توسط مديريت امور زائران غيرايراني آستان قدس رضوی، ويژه ماه محرم‌الحرام توليد و منتشر شد.

به گزارش آستان نیوز، مدیر امور زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی در این باره به خبرنگار ما گفت: به منظور تكميل چرخه اثرگذاري همه جانبه و رفتارسازي مبتني بر آموزه‌هاي معنوي زيارت، سالانه محصولات متنوع فرهنگي در قالب‌هاي گوناگون و متناسب با مخاطبان غير ايراني، تهيه و توليد مي‌شود.
سید محمد جواد هاشمی‌نژاد افزود: نشریه عربی «نسيم‌الجنان» نیز یکی از این محصولات به شمار می‌آید که در جدیدترین نسخه آن به موضوع فلسفه عزا و ماتم حسینی پرداخته و تلاش کرده رویکردی تازه نسبت به احیای شعایر عاشورایی و تبیین فلسفه نهضت حسینی داشته باشد.
وی بیان کرد: طرح موضوعاتی همچون سیره رضوی، درس‌هایی از نهج‌البلاغه، زيارت در سيره علماء، معرفي كتاب، محاسن کلام ائمه معصومین(ع)، شعر و داستان‌هایی از واقعه کربلا از دیگر مواردی است که برای غنای محتوایی به این ویژه‌نامه افزوده است.
هاشمی‌نژاد گفت: در پایان این نشریه نیز با طرح سوالاتی از متن، مسابقه‌ای برای مخاطبان در نظر گرفته شده است که در صورت پاسخ به سوالات جوایزی به زائران اهدا می‌شود.
گفتنی است؛ هفتاد و يكمين شماره نشريه عربي نسيم‌الجنان با شمارگان 2000 نسخه ویژه زائران عرب‌زبان بارگاه منور رضوی توليد و در رواق دارالرحمه حرم مطهر توزیع می‌شود.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود