ناصرسرگلزایی خبر داد؛

آمادگی کامل پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی حرم رضوی در تاسوعا و عاشورای حسینی

۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۱۱:۲۳
مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از آمادگی کامل پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی حرم مطهر رضوی برای خدمات‌رسانی به زائران و مجاوران در مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

دکتر ناصر سرگلزایی در گفت‌وگو با آستان نیوز بیان کرد: با توجه به حضور گسترده دسته‌های عزاداری سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع)، تعداد پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی این آستان مقدس و نیروهای مستقر در آنها از شامگاه یکشنبه 17 شهریور 1398 تا پایان شامگاه سه‌شنبه 19 شهریورماه افزایش می‌یابد.
وی افزود: 15 پایگاه سیار در کنار 10 پایگاه ثابت و شبانه‌روزی فوریت‌های پزشکی به منظور ایجاد امنیت پزشکی، حفظ سلامتی و آرامش خاطر عزاداران سید و سالار شهیدان که از دور و نزدیک میهمان صحن و سرای منور رضوی شدند، در این مدت در اماکن متبرکه رضوی آماده خدمات‌رسانی به بیماران اورژانسی خواهند بود.
مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی به حضور دو پزشک متخصص طب اورژانس در پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی حرم مطهر امام هشتم(ع) اشاره کرد و گفت: افزایش خدمات فوریت‌های پزشکی این مؤسسه با همکاری اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی صورت می‌گیرد.
سرگلزایی اضافه کرد: همچنین تعداد آمبولانس‌های مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی به شش دستگاه آمبولانس در این مدت افزایش خواهد یافت و بیماران در صورت نیاز به خدمات تکمیلی پزشکی با استفاده از آمبولانس‌های این مؤسسه از مرکز اورژانس صحن هدایت حرم مطهر و دارالشفاء امام رضا(ع) به بیمارستان‌های سطح شهر مشهد منتقل می‌شوند.
وی به همکاری نیروهای خادم‌یار سلامت دارالشفاء امام رضا(ع) در ارائه خدمات اورژانسی به بیماران عزادار حسینی اشاره و ابراز کرد: مرکز فوریت‌های پزشکی صحن هدایت حرم مطهر رضوی با بهره‌مندی از هشت تخت بستری و ویژه اقدامات پزشکی CPR در کنار سایر پایگاه‌های ثابت فوریت‌های پزشکی مانند پایگاه‌های صحن جامع رضوی، صحن آزادی و... به صورت شبانه‌روزی به بیماران اورژانسی خدمات‌رسانی می‌کند.
مدیرعامل این مؤسسه با بیان برخی از خدمات متنوع دارالشفاء امام رضا(ع) گفت: تعداد پزشکان عمومی و پرستاران این دارالشفاء در بخش‌هایی مانند اورژانس، تزریقات، پانسمان و سرم‌تراپی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی نیز افزایش خواهد یافت.
مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: مرکز فوریت‌های پزشکی مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از طریق تماس با شماره‌ 32002424، در تمام ساعات شبانه‌روز به عموم زائران و مجاوران حاضر در مراسم عزاداری ماه محرم خدمات‌رسانی می‌کند تا آنان با آرامش‌خاطر و دسترسی آسان‌تر به خدمات درمانی از مراسم معنوی این ایام بارگاه منور رضوی استفاده کنند.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید