آیت‌الله کازرونی:

راستگویی و صدق گفتار مهمترین ویژگی مومنان است

۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۱۶:۵۰
آیت‌الله کازرونی راستگویی و صدق گفتار را از مهمترین ویژگی‌های مومنان برشمرد و بیان کرد: انسان مومن هرگز دروغ نمی¬گوید و همیشه صداقت دارد.

به گزارش آستان نیوز، آیت‌الله محسن کازرونی در سلسله جلسات دهه اول محرم که ظهر امروز در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، به تبیین ویژگی‌های مومنان پرداخت و گفت: اهل ایمان و مومنان نشانه‌هایی دارد از جمله اینکه آزار و اذیت آن ها به دیگران نمی‌رسد.
کازرونی یکی از ویژگی‌های مهم افراد با ایمان و متقی را راستگویی و صداقت دانست و ابراز کرد: صدق در گفتار یکی از مهمترین عواملی است که کانون خانواده را مستحکم و پایدار می‌کند. اگر اعضای خانواده با هم صداقت نداشته باشند، روح اعتماد در خانواده از بین می‌رود و کانون خانواده سست و لرزان می‌شود.
وی تصریح کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های مومنان این است که آنها «کثیر العطا» یعنی اهل بخشش و عطا به دیگران هستند. مومن واقعی کسی است که دیگران و به خصوص نیازمندان همیشه از عطا و بخشش او بهره‌مند شوند.
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: کمک کردن به خلق خدا، اطعام و سیر کردن گرسنگان، کمک و دلجویی از افراد گرفتار از دیگر صفات افراد مومن است. کسی که ادعای ایمان دارد باید این صفات خوب و پسندیده را هم با خود داشته باشد.
وی ابراز کرد: از جمله صفات مومن زیرکی و باهوشی است، در روایات آمده است انسان مومن اگر در بین اهل دنیا یعنی در بازار و محل کسب و کار باشد، زیرک ترین آن ها است و اگر هم در بین اهل آخرت باشد با ورع‌ترین و پرهیزگارترین آن ها است.
کازرونی عنوان کرد: انسان مومن همیشه یار مظلوم و دشمن ظالم است. یکی از درس‌هایی که از عاشورا می‌توان گرفت این است که انسان هیچ گاه بازوی ظالم نباشد.
وی اظهار کرد: افرادی بودند که در جریان واقعه عاشورا حاضر شدند مال خود را در اختیار امام حسین(ع) بگذارند ولی خودشان حاضر نبودند در جنگ حاضر شوند و جان خود را فدا کنند و حضرت سیدالشهدا(ع) کمک‌های آنها را نپذیرفتند. چرا که آن ها در این یاری صداقت نداشتند.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود