صحن و سرای حرم رضوی مزین به نام امام حسین(ع) شد

۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۱۷:۰۳
در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی، تمامی صحن و سرای آستان مقدس رضوی به نام مبارک حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) مزین شد.

به گزارش آستان نیوز، همزمان با آغاز ماه محرم و در آستانه تاسوعا و عاشورا حرم ملائک نشین رضوی رخت عزا بر تن کرده و با کتیبه‌های عزا و پارچه‌های مشکی سیاهپوش شده است، این حرم در این شب‌ و روزها میعادگاه خیل بی‌شماری از عزاداران و سوگواران حسینی است.
رئیس اداره امور روشنایی معاونت اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی در رابطه با سیاه‌پوشی بارگاه منور رضوی اظهار کرد: مطابق جدول زمانی و با توجه به مناسبت‌های مذهبی و دینی در ایام سوگواری و شهادت حضرات معصومین(ع) به ویژه در دو ماه محرم و صفر با استفاده از پرچم‌ها و کتیبه‌های مشکی حاوی نشان‌ها و عبارات مذهبی، بارگاه مطهر امام رضا(ع) توسط ۴۰ نفر از نیروهای افتخاری و کارکنان این اداره سیاه‌پوش شده است.
محمدمهدی حق‌طلب با بیان اینکه 8 کتیبه بزرگ مزین به نام حضرت امام حسین(ع) زینت بخش صحن‌های بزرگ حرم رضوی شده است، گفت: امسال حدود ۸ هزار مترمربع پارچه‌ مشکی و کتیبه‌ مذهبی در سطح اماکن متبرکه حضرت رضا(ع) در ابتدای ماه محرم‌الحرام مورد استفاده قرار گرفته است.
وی ادامه داد: این کتیبه‌ها در صحن‌های آزادی، انقلاب، جمهوری، گوهرشاد، ورودی صحن انقلاب از بست طبرسی، ورودی صحن انقلاب از بست شیخ حر عاملی، ورودی صحن انقلاب از بست طبرسی و باب السلام توسط نیروهای افتخاری و کارکنان این اداره تهیه و نصب ‌شده است.
حق‌طلب اظهار کرد: مضمون این کتبه‌ها «یا رب الحسین اشف صدر الحسین بظهور الحجه»، «لایوم کیومک یا ابا عبدالله»، «لبیک یا حسین»، «یا رب الحسین اشف صدر الحسین بظهور الحجه» و ... است که تعداد ۶۰ عدد کتیبه جدید نیز بر دیوارهای صحن‌های مقدس انقلاب اسلامی و آزادی به صورت عمودی نصب شده است.

 

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود