جوابیه بیمارستان رضوی در پی اظهارات مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

۱۳۹۸/۰۶/۱۷ - ۲۰:۰۰
در پی‌اظهارت مدیر محترم روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مبنی بر عدم پذیرش بیمه سلامت بیماران در بیمارستان فوق تخصصی رضوی، روابط عمومی این بیمارستان جوابیه‌ای به شرح ذیل جهت تنویر افکار عمومی منتشر کرده است.

بیمارستان فوق تخصصی رضوی تقریبا با تمام بیمه‌ها طرف قرار داد است و افراد تحت پوشش ۵۴ سازمان بیمه‌گر می‌توانند از خدمات درمانی این مجموعه بهره‌مند شوند، همچنین این بیمارستان در پایان سال ۹۷ حدود ۱۴۰ میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب داشت و هم اکنون حدود ۱۲۰ میلیارد تومان طلبکار است.
بیمه سلامت همگانی که تنها بیمه رایگان برای افراد کم درآمد و محروم جامعه است، طبق دستور العمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صرفا در مراکز درمانی دولتی قابل پذیرش می‌باشد و طبق اعلام این وزارتخانه بیماران تحت پوشش این بیمه امکان بهره‎مندی از خدمات بیمارستان‌های خصوصی را ندارند.
به عبارت دیگر دولت و وزارت بهداشت، ارتباط این بیمه داران را با کل بخش خصوصی قطع کرده است نه اینکه بیمارستان رضوی با این بیمه لغو قرارداد کرده باشد. جای بسی تعجب است که مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از این دستور العمل اطلاعی ندارد و با اظهار نظرهای غیر واقع، خدمات و تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمانی این بیمارستان را نادیده می‌انگارد.
بنابر تأکیدات تولیت محترم آستان قدس رضوی، بیمارستان فوق تخصصی رضوی خود را ملزم به خدمت‌رسانی به تمامی مراجعان می‌داند و تعرفه دریافتی نیز مطابق قوانین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران است. در ضمن این بیمارستان هیچ‌گونه کمک و یارانه‌ای از بخش‌های دولتی دریافت نمی‌کند و مالیات و عوارض و تمامی کسورات قانونی را نیز بصورت کامل به دولت و شهرداری پرداخت می‌کند.
به اطلاع افکار عمومی می‌رساند بیمارستان فوق تخصصی رضوی تنها در سه سال گذشته به بیماران کم بضاعت و مستضعف بیش از 100 میلیارد ریال تخفیف داده است. همچنین در سال ۹۷ حدود ۵۰ تخت مراقبت ویژه کودکان و بالغین  و سی سی یو و بخش داخلی بالغین و کودکان و جراحی کودکان و دپارتمان شکاف لب و کام و ... را راه‌اندازی کرده است که هیچ بخش خصوصی بدلیل هزینه بالا و سودآوری اندک این بخش‌ها، حاضر به چنین کاری نیست.
اورژانس بیمارستان رضوی در دو سال گذشته به گفته معاون محترم درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد حدود ۱۰ برابر افزایش پذیرش بیماران اورژانس را داشته است که بخش قابل توجهی از این مراجعان افراد کم بضاعت بوده‌اند که حدود 80 میلیارد ریال نیز در این بخش مساعدت شده است.
مدیر محترم روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که نسبت به خدمات بیمارستان کم لطفی نموده است، سابق بر این معاون درمان دارالشفاء امام رضا(ع) بوده و همچنین عضو هیات مدیره شرکت سامان‌داروی هشتم هستند و حتما می‌دانند که هدف اصلی حوزه سلامت آستان قدس رضوی ارتقا سطح سلامت مردم است و ما به هیچ وجه هدف‌مان سودآوری به هر قیمتی، نبوده و نیست.
به پیوست نامه لغو بیمه سلامت همگانی برای بخش خصوصی که توسط وزارت بهداشت ابلاغ شده خدمتتان ارسال می گردد.

https://file.razavi.ir/portal-pub/inline-images/9ivj26fsljb35rwroz23dz54mznmbclq.jpg

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید