به همت شرکت فرآورده‌های لبنی رضوی صورت گرفته است؛

ترویج مصرف فرآورده‌های لبنی در مدارس به منظور اصلاح الگوی مصرف

۱۳۹۸/۰۶/۱۸ - ۱۰:۲۱
مدیر عامل شرکت فرآورده‌های لبنی رضوی گفت: این شرکت در راستای اجرای سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف و ترویج مصرف کالاهای داخلی، اطلاع‌رسانی کاملی برای ترویج مصرف فرآورده‌های لبنی در سطح مدارس انجام داده است.

سید مهدی طالبیان در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: این مهم یکی از بندهای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌باشد که شرکت فرآورده‌های لبنی رضوی در دستور کار خود قرار داده است.
وی با بیان این که اقتصاد مقاومتی بر اساس سرمایه معنوی افراد و جامعه استوار است، افزود: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات اخیر خود بارها بر مقوله اقتصاد مقاومتی و ضرورت آن تأکید کرده‌اند و فرموده‌اند: «اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که برای یک ملت، حتی در شرایط فشار و تحریم، زمینه‌ رشد و شکوفایی را فراهم می‌کند»، لذا در این میان بخش خصوصی بهترین بستر برای همراهی مردم در برابر تحریم‌ها و فشارهای خارجی است.
مدیر عامل شرکت فرآورده‌های لبنی رضوی با اشاره به اهداف اقتصاد مقاومتی گفت: افزایش کارآمدی نظام اقتصادی، توسعه کارآفرینی، توانمندسازی نیروی کار، ارتقاء کیفیت تولیدات و خدمات، ارتقای فرهنگ کار، توسعه زیرساخت‌های لازم در صنایع و سازمان‌های مختلف، مقابله با تحریم‌های اقتصادی بین‌المللی، پیش روی به سمت اقتصاد متکی به نوآوری، از جمله این اهداف به شمار می‌رود.
وی با تأکید بر این که اهداف اقتصاد مقاومتی در دستور کار تمامی فعالیت‌های این شرکت قرار دارد، افزود: همچنین می‌توان حمایت از تولید ملی، فعال کردن بخش خصوصی، توجه به نخبگان، ایجاد اشتغال پایدار و کاهش بیکاری، بهره‌گیری از فناوری‌های نوین، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و... را به عنوان بخشی دیگر از این اهداف نام برد.
طالبیان ادامه داد: بر همین اساس شرکت فرآورده‌های لبنی رضوی همگام با بندهای 24‌گانه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و در چارچوب سیاست‌های کلان آستان قدس رضوی برنامه‌های متنوعی اجرا کرده است.
وی فعال‌سازی تمامی امکانات و منابع مالی و سرمایه‌های انسانی و علمی کشور را یکی دیگر از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: این مهم به منظور توسعه کارآفرینی و به حداکثر رساندن مشارکت آحاد جامعه در فعالیت‌های اقتصادی و تأکید بر ارتقاء درآمد طبقات کم درآمد و متوسط برنامه‌ریزی شده است.
طالبیان ادامه داد: با توجه به پتانسیل‌ها و امکانات موجود در هلدینگ کشاورزی غذایی و دامپروری قابلیت ایجاد الگوی مناسب به منظور تکمیل زنجیره تولید غذای سالم‌( از مزرعه تا سفره‌) در کشور وجود دارد به طوری که با نظارت و کنترل کارشناسان بخش کشاورزی مواد اولیه و خوب تولید و در کارخانجات غذایی مربوط به آستان فرآوری و به بازار عرضه می‌شود.
مدیر عامل شرکت فرآورده‌های لبنی رضوی با اشاره به تأمین امنیت غذا تصریح کرد: این شرکت تلاش کرده تا با تولید محصولات جدید و سلامتی‌بخش، گامی به منظور افزایش کمی و کیفی تولید بردارد.

برچسب ها:
پیوست ها:
منابع:
افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

HTML محدود